آخرین وضعیت اقتصاد آمریكا

آخرین وضعیت اقتصاد آمریكا

فی بگیر: حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه 12 ماهه منتهی به ژوین به 22 تریلیون و 217 میلیارد و 179 میلیون دلار رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا اختتام ماه ژوئن به سه تریلیون و ۵۰۵ میلیارد و ۶۹۴ میلیون دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا اختتام این ماه ۱۰ هزار و ۵۲۱ دلار اندازه گیری شده است.
از جانب دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا اختتام ماه ژوئن به یک تریلیون و ۸۲۱ میلیارد و ۶۳۳ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۲۶۳ میلیارد و ۳۷ میلیون دلار بوده است.
در ماه ژوئن، بدهی ایالت های آمریکا دو تریلیون و ۱۲۸ میلیارد و ۶۴ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی های دولت این کشور معادل ۳۷۱۶ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به ژوین به ۲۲ تریلیون و ۲۱۷ میلیارد و ۱۷۹ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خودرا بعنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ نموده است.
جمعیت آمریکا هم اکنون ۳۳۳ میلیون ۲۳۳ هزار نفر است که از این تعداد، ۱۵۲ میلیون و ۱۵۲ هزار نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا اختتام این ماه معادل ۹ میلیون و ۲۹۷ هزار نفر بوده است.
سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۹ میلیون و ۵۶۷ هزار شغل و بخش دولتی ۲۲ میلیون و ۷۵۸ هزار شغل بوده است. هم چنین ۹ میلیون و ۳۰۸ هزار آمریکایی نیز خوداشتغال بوده اند و از بین کل شاغلین آمریکایی، ۱۲۶ میلیون و ۵۷۳ هزار نفر بصورت تمام وقت و ۲۵ میلیون و ۲۴۶ هزار نفربه صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند.
تا اختتام ماه ژوئن متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۳۶ هزار و ۳۸۳ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۵ هزار و ۵۳۲ دلار بوده است. در شرایطی که تا اختتام این ماه ۳۶ میلیون و ۱۹۹ هزار آمریکایی در فقر زندگی می کرده اند، ۱۸ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.
منبع:

1400/04/14
09:32:00
5.0 / 5
377
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها