بدهی جهانی رکورد زد

بدهی جهانی رکورد زد

فی بگیر: فی بگیر: موسسه مالی بین المللی (IIF) فاش کرد که بدهی جهانی در سه ماهه اول سال به میزان 8.3 تریلیون دلار بالا رفته و به رکورد نزدیک به 305 تریلیون دلار رسیده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از بیزنس، طبق گزارش پخش شده، این رقم بالاترین میزان بدهی از سه ماهه اول سال قبل و دومین آمار بالای بدهی طی سه ماه است.
موسسه مالی بین المللی هشدار داد که تلفیقی از چنین سطوح بدهی بالا و افزایش نرخ های بهره، هزینه خدمات دهی به بدهی را افزایش داده و نگرانی هایی را در مورد نفوذ آن در سیستم مالی به وجود آورده است.
موسسه مالی بین المللی اظهار داشت: « با شرایط مالی در محدودترین سطح خود از زمان بحران مالی طی سالهای ۲۰۰۹-۲۰۰۸، تنگنای اعتباری موجب افزایش نرخ های نکول و « شرکت های زامبی» بیشتر می شود که هم اکنون به حدود ۱۴ درصد از شرکت های ثبت شده در لیست ایالات متحده نزدیک شده اند».
شرکت زامبی، اصطلاحی رسانه ای برای شرکت هایی است که برای ادامه کارهای خود، نیاز به کمک مالی دارند یا به شرکت های بدهکاری اطلاق می شود که قادر به بازپرداخت بدهی خود هستند اما توان بازپرداخت اصل بدهی را ندارند.
این نهاد صنعت مالی تاکید کرد، باوجود نگرانی ها در مورد بحران اعتباری احتمالی بعد از ‌پریشانی اخیر در بخش های بانکی ایالات متحده و سوییس، استقراض دولت باید بالا باقی بماند.
بر طبق این گزارش، پیری جمعیت و افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی همچنان بر ترازنامه های دولت فشار وارد می کنند همین طور انتظار می رود، افزایش تنش های ژئوپلیتیکی موجب افزایش بیشتر هزینه های دفاع ملی در بین مدت شود که بطور بالقوه بر اعتبار هر دو کشور و وام گیرندگان شرکتها تاثیر می گذارد.
موسسه مالی بین المللی هشدار داد: « اگر این روند ادامه یابد، نتایج مهمی برای بازارهای بدهی بین المللی خواهد داشت، خصوصاً اگر نرخ بهره برای مدت طولانی تری بالاتر بماند».
این گزارش نشان داد که کل بدهی ها در بازارهای نوظهور به رکورد جدید بیش از ۱۰۰ تریلیون دلار رسیده و حدود ۲۵۰ درصد تولید ناخالص داخلی است که از ۷۵ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ بالا رفته است. بگفته موسسه مالی بین المللی چین، مکزیک، برزیل، هند و ترکیه بزرگترین مشارکت کنندگان افزایشی بوده اند.
در مورد بازارهای توسعه یافته یعنی ژاپن، ایالات متحده، فرانسه و بریتانیا، شدیدترین افزایش در سه ماهه اخیر ثبت شده است.1402/03/01
13:48:04
5.0 / 5
306
تگهای خبر: پرداخت , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها