نرخ هایی برای نفروختن در بازار مسکن!

نرخ هایی برای نفروختن در بازار مسکن!

به گزارش فی بگیر، در شرایطی که برخی قیمت های پیشنهادی در بازار مسکن مناطق میانی شهر تهران از نرخ معاملات واقعی در شمال تهران فراتر رفته است، واسطه های ملکی می گویند که هیچ نوع معاملاتی در نرخ های اعلامی پس از عید در مناطق متوسط و جنوب تهران صورت نمی گیرد و قیمتها مبنای منطقی ندارد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در ماه های اسفند و فروردین، قیمت های اعلامی آپارتمان در مناطق متوسط و جنوبی تهران از قاعده و عرف خارج شده است؛ به صورتی که در بعضی مناطق غربی تهران نرخ های پیشنهادی واحدهای نوساز از قیمت مناطق شمالی، فراتر رفته است؛ قیمت هایی که عموما از جانب دلالان و سفته بازان تعیین شده و حتی همکاران آنها که عمده ی فعالان بازار مسکن را می سازند آنرا قبول ندارند.
از نکات عجیب این روزهای بازار مسکن اینست که قیمت های اعلامی از جانب مالکان در مناطقی مثل پونک و بلوار فردوس در غرب تهران از نرخ های نیاوران و فرمانیه در شمال پایتخت بیشتر شده است! شاید با عنایت به تغییر سال، بنظر می رسید که فعالان بازار مسکن در مناطق متوسط و پرمعامله ی شهر تهران به استقبال گرانی بروند، اما مشاوران املاک می گویند که گرانی های اخیر به شکل مصنوعی بوجود آمده است.
در این جدول، نرخ های اعلامی آپارتمان در مناطق میانی و شمالی تهران با یکدیگر مقایسه شده است.


با عنایت به روکود معاملات در مناطق شمالی ناشی از کاهش توان متقاضیان، فشار تقاضا به سمت واحدهای کوچک متراژتر سوق یافته است. از آن جا که در شمال پایتخت، واحد کوچک متراژ چندان زیادی وجود ندارد بخر و بفروش های مناطق غربی و میانی تهران، نرخ هر متر مربع از واحدهای کوچک متراژ را افزایش داده اند. به نظر می آید با عنایت به آن که رکود معاملات در شمال تهران طولانی تر و عمیق تر از مناطق غربی بوده، نرخ های پیشنهادی در مناطق شمالی، سنخیت بیشتری با حقیقت های بازار مسکن دارد.
بیشتر بخوانید
افزایش عرضه در بازار مسکن
در شرایط فعلی تقاضای مصرفی و سرمایه گذاری واکنش خاصی به بعضی قیمت های بی قاعده ی هفته های اخیر در مناطق میانی و پرمعامله نشان نمی دهد. با این وجود واسطه های ملکی سه عامل را در نوسانات سه ماهه ی گذشته ی بازار مسکن دخیل می دانند؛ انتظارات تورمی، کسب سودهای بادآورده و غلبه بر تورم های آتی احتمالی، مهم ترین عوامل قیمت گذاری های کنونی است.
مشاوران املاک می گویند که خانه اولی ها حضور جدی در بازار مسکن شهر تهران ندارند. عمده معاملات در پایتخت از جانب متقاضیان تبدیل به احسن و سرمایه گذاران صورت می گیرد. این نوع خرید و فروش ها هم اغلب در واحدهایی صورت می گیرد که با تخفیف یا قیمت های مناسب ارائه می شوند. ازاین رو بین نرخ های پیشنهادی و قیمت های قطعی فاصله ی معناداری بوجود آمده است.
بررسی ها نشان داده است در بعضی مناطق متوسط شهر تهران قیمت اعلامی آپارتمان های نوساز متری ۱۵۰ میلیون تومان تعیین می شود. در حالیکه با رقم هایی کمتر میتوان در شمال پایتخت، آپارتمان خریداری کرد. آگهی هایی که در سایت های فروش مسکن درج شده است عموما قیمت های دلخواه مالکان را به تصویر می کشد.
منبع:

1402/01/29
11:03:23
5.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها