معاون وزیر كشور: تولید مشاغل جدید و توسعه گردشگری از راهكارهای حل مشكلات شرق اصفهان است

معاون وزیر كشور: تولید مشاغل جدید و توسعه گردشگری از راهكارهای حل مشكلات شرق اصفهان است

فی بگیر: اصفهان - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور با اشاره به خشكسالی سال های اخیر و تاثیر این پدیده بر معیشت كشاورزان شرق اصفهان، تولید مشاغل جدید و توسعه گردشگری را همچون راهكارهای حل مشكلات ساكنان این منطقه بیان كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، ' محمد علی افشانی ' عصر پنجشنبه در جمع مردم اژیه اظهار داشت: با جذب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و تولید مشاغل جدید در شرق اصفهان و توسعه گردشگری در این منطقه می توان به تقویت اقتصاد این منطقه كمك كرد.
وی در عین حال با اشاره به اینكه شغل خیلی از ساكنان شرق اصفهان كشاورزی می باشد و كشاورزی نیازمند آب است، خاطرنشان كرد: مسئولان درصدند تا با اعمال مدیریت صحیح در مصرف آب در بخش های شهری و صنعت و صرفه جویی آب در این بخش ها، آب مورد نیاز كشاورزان را تامین كنند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور با اشاره به اینكه طبقه كشاورز و روستایی از جایگاه ویژه برخوردار است، اظهار داشت: مسئولان به این مورد واقف هستند كه اگر به این قشر اهمیت داده نشود، خسارت ناشی از آن به عموم جامعه می رسد و در این راستا تلاش های زیادی را مرتفع ساختن مشكلات كشاورزان و روستائیان انجام داده اند.
وی با اشاره به اینكه من فرزند یك كشاورز هستم و خیلی از كارهای كشاورزی را شخصا انجام داده ام، اظهار داشت: با این سابقه، پیامدها و مشكلات خشكسالی و نبود آب برای كشاورزان شرق اصفهان را به خوبی درك می كنم.
افشانی به پدیده خشكسالی و كاهش بارش ها در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه آمارها در كل كشور نشان داده است كه میزان بارش ها نسبت به سال های گذشته به طور چشمگیر كاهش یافته و خیلی از نقاط كشور از خشكسالی رنج می برد.
وی در همین حال اظهار داشت: كشاورزان و دهیاران هیچگاه نباید نسبت به آینده نا امید شوند و هر مسئولی كه مردم را نسبت به آینده و نظام نا امیدكند، خائن است.
معاون وزیر كشور بر استفاده بهینه از منابع آبی تصریح كرد و اظهار داشت: با استفاده از فناوری های نوین در روستاها و حذف شیوه های سنتی آبیاری در كشاورزی باید بتوانیم زمینه بهره برداری بهتر از منابع آبی را فراهم نماییم.
وی اضافه كرد: خوشبختانه در سال های اخیر اقدام های خوبی در زمینه استفاده از فناوری های نوین در روستاها انجام شده است و امیدواریم با تولید شهرك های صنعتی و توسعه كشاورزی صنعتی در روستاها بتوانیم مشكلات روستائیان را كاهش دهیم.
افشانی در بخشی از سخنان خود به كمك هایی كه به دهیاری ها و شهرداری ها انجام می گردد اشاره نمود و اظهار داشت: باید از این كمك ها برای تولید اشتغال و بهبود كار مردم استفاده گردد و هزینه این كمك ها جهت هزینه جاری دهیاری ها و شهرداری ها صحیح نیست.
معاون وزیر كشور همینطور با اشاره به اینكه بعد از تصدی دولت تدبیر و امید اقدام های خوبی برای بهره مند شدن روستاها از شبكه اینترنت انجام شده است، اظهار داشت: باید با فراهم كردن زمینه دسترسی روستاها به اینترنت پرسرعت، فعالیت روستائیان در شغل های جدید را فراهم و با معرفی صنایع روستایی با استفاده از شبكه اینترنت، این صنایع روستایی را هم تقویت كرد.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا در جریان سفر عصر گذشته معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور
به شرق اصفهان، كلنگ مدرسه بنیاد بركت شماره ۲ ورزنه در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و زیربنای ۸۰۰ متر مربع با اعتبار ۸۰ میلیون تومان و همینطور كلنگ باند دوم خیابان شهرداری ورزنه بطول ۲ كیلومتر با اعتبار ۳۰۰میلیون تومان به زمین زده شد.
معاون امور عمرانی استاندار، مدیركل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری اصفهان و حسن كامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افشانی را در این سفر همراهی كردند.
شهر اژیه در بخش جلگه شهرستان اصفهان واقع است و در فاصله ۷۵ كیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
ورزنه هم شهری از توابع بخش بن رود اصفهان می باشد كه در فاصله 110 كیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
2093 ** دریافت كننده و انتشار: اصغر دواتگر


1396/10/29
18:48:33
5.0 / 5
5209
تگهای خبر: توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها