صعود قیمت نفت در پی عدم افزایش بیشتر تولید اوپک پلاس

صعود قیمت نفت در پی عدم افزایش بیشتر تولید اوپک پلاس

فی بگیر: قیمت نفت در واکنش به تصمیم اوپک پلاس برای ادامه افزایش تدریجی تولید، در معاملات روز سه شنبه به بالاترین حد در سه سال اخیر صعود کرد و به روند صعودی معاملات روز گذشته ادامه داد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۴۰ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، به ۸۱ دلار و ۶۶ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه با ۲.۵ درصد افزایش بسته شد.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۰ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش، در ۷۷ دلار و ۹۲ سنت در هر بشکه بسته شد. این شاخص شب گذشته با ۲.۳ درصد افزایش بسته شد.

وزیران گروه اوپک پلاس با وجود درخواست مصرف کنندگان برای تولید بیشتر نفت و کنترل افزایش قیمت ها، در نشست روز دوشنبه موافقت کردند همچنان برنامه فعلی برای افزایش تولید به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز را ادامه دهند و درخواستهای آمریکا و هند برای افزایش بیشتر تولید و پشتیبانی از روند احیای اقتصادهای جهان از پاندمی را نادیده گرفتند.

بهای معاملات نفت برنت امسال ۵۰ درصد رشد کرده و سه شنبه گذشته به بالای ۸۰ دلار در هر بشکه صعود کرده بود. قیمت ها از اختلالات عرضه و افزایش تقاضا همزمان با احیای اقتصادها از پاندمی کووید ۱۹ حمایت یافته اند. نفت برنت بعد از انتشار این خبر که اوپک پلاس تولیدش را به میزان بیشتری از آنچه توافق کرده است، افزایش نمی دهد به بالای ۸۱ دلار در هر بشکه صعود کرد.

یک منبع مطلع اندکی قبل از رای گیری وزیران گروه به رویترز اظهار داشت: با وجود فشارها برای افزایش تولید، اوپک پلاس نگران است که موج جهانی چهارم کرونا به روند احیای تقاضا برای نفت ضربه بزند.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه بعد از مذاکرات اظهار داشت: معتقد می باشد که بازار هم اکنون متوازن است.

موسسه کپیتال اکونومیکس در یادداشتی نوشت: ما انتظار عادی شدن تدریجی رشد تقاضا را داریم و بهبود روند عرضه از سه ماهه چهارم روی قیمتها تاثیر می گذارد. رشد تقاضا امسال از میزان عرضه فراتر رفته و به صعود قیمتها به بالاترین رکورد چند ساله منجر گردیده است اما با افزایش تولید اوپک پلاس، این وضعیت معکوس خواهد شد.

در این بین، مفسرین در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند ذخایر نفت و سوخت آمریکا هفته گذشته کاهش پیدا کرده است. پنج تحلیلگر برآورد کردند ذخایر نفت در هفته منتهی به اول اکتبر به میزان ۳۰۰ هزار بشکه کاهش پیدا کرده است.
طبق گزارش رویترز، هیروکازو ماتسونو، رئیس جدید کابینه ژاپن روز سه شنبه اظهار داشت: دولت افزایش قیمتهای نفت را که به سود شرکتها لطمه زده و فشار بر خانوارها را بیشتر می کند، زیر نظر دارد.

منبع:

1400/07/13
11:49:52
5.0 / 5
121
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها