هر ایرانی چند کارت بانکی دارد؟

هر ایرانی چند کارت بانکی دارد؟

فی بگیر: طبق آمار بانک مرکزی تا آخر شهریور سال جاری تعداد انواع کارت های بانکی در کشور به بیشتر از ۳۹۰ میلیون رسیده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مانده کارت های بانکی صادر شده بانکها تا آخر شهریور سال جاری از آن حکایت می کند که هم اکنون معادل ۳۹۳ میلیون و ۵۹۹ هزار و ۵۵ عدد کارت بانکی در چارچوب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک در کشور وجود دارد؛ بدین سان در صورتیکه جمعیت ایران را ۸۰ میلیون در نظر بگیریم، به صورت میانگین هر ایرانی چهار کارت بانکی دارد.
بررسی آمار بانک مرکزی نشان داده است که بانک ملی با صدور انواع کارت بانکی در رده اول صدور انواع کارت بانکی قرار دارد.
تا آخر شهریور سالجاری بالغ بر ۲۵۵ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۲۷۹ عدد کارت بانکی از نوع برداشت در کشور وجود دارد که بانک ملی ایران با تعداد ۴۵ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۲۱۶ کارت، بیشترین صدور کارت برداشت در بین بانکها و موسسات اعتباری کشور را داشته است.
بانکهای صادرات، ملت و سپه در رده های بعدی قرار دارند و بانک خاورمیانه کمترین تعداد کارت برداشت را در شبکه بانکی صادر کرده است.
همچنین، طبق آخرین اعلام بانک مرکزی معادل شش میلیون و ۳۱۰ هزار و ۴۱۳ عدد کارت بانکی از نوع اعتباری در شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملی با تعداد دو میلیون و ۳۷۱ هزار و ۶۵۶ عددکارت، بیشترین صدور کارت اعتباری در بین بانکها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.
علاوه براین، آمار بانک مرکزی نشان داده است ۱۳۰ میلیون و ۳۷ هزار و ۳۲۱ عدد کارت خرید یا هدیه در سطح کشور توسط شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملی ایران با صدور ۳۳ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۱۶۰ عدد کارت هدیه در رتبه نخست این جدول قرار گرفته و بعد از آن هم بانکهای پارسیان و ملت قرار دارند.
طبق این گزارش، معادل یک میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۲ عدد کارت پول الکترونیک هم تا آخر شهریور ماه سالجاری در کشور وجود دارد که عمده بازار کارت پول الکترونیک در اختیار بانک ملت است.
منبع:

1400/07/12
10:20:07
5.0 / 5
124
تگهای خبر: صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها