جزئیات واردات ۱۴ و سه دهم میلیون تن کالای اساسی

جزئیات واردات ۱۴ و سه دهم میلیون تن کالای اساسی

به گزارش فی بگیر در نیمه ابتدای سالجاری بیشتر از ۱۴.۳ میلیون تن کالای اساسی وارد ایران شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، پیگیری آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی از گمرک ایران با عرضه گزارشی از جانب ارونقی - معاون فنی گمرک - همراه بود.
برپایه این گزارش، از آغاز سالجاری تا آخر شهریور ماه، ۱۴ میلیون و ۳۶۳ هزار تن به ارزشی بیشتر از ۸.۸ میلیارد دلار وارد کشور شده است.
از مجموع کالاهای وارداتی ۱۲.۴ میلیون تن با ارز ۴۲۰۰ و مابقی با ارز نیمایی وارد و ترخیص شده است.
جزئیات واردات این اقلام هم نشان داده است هفت قلم با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد شده که شامل گندم به وزن ۲.۱ میلیون تن و ارزش ۶۹۸.۵ میلیون دلار، ذرت ۴.۳ میلیون تن به ارزشی بیشتر از ۱.۴ میلیارد دلار، جو ۱.۹ میلیون تن با ۵۷۵.۸ میلیون دلار، انواع دانه های روغنی ۱.۵ میلیون تن به ارزش یک میلیارد دلار، روغن خوراکی نیمه جامد مایع و خام ۱.۱ میلیون تن به ارزشی بیشتر از ۱.۵ میلیارد دلار و کنجاله سویا با ۱.۲ میلیون تن به ارزشی بالغ بر ۶۸۴.۱ میلیون دلار بوده است.
همینطور دارو تجهیزات و ملزومات پزشکی بیشتر از ۷۰۰۰ تن به ارزشی بالغ ۹۳۳ میلیون دلار وارد شده است.
اما سایر اقلام که با ارز نیمایی تأمین و وارد کشور شدند شامل برنج ۷۱۴.۷ هزار تن به ارزشی بیشتر از ۶۰۸.۱ میلیون دلار، شکر خام ۷۶۴.۱ هزار تن به ارزش ۳۲۸.۸ میلیون دلار، لاستیک سنگین ۳۱.۸ هزار تن به ارزش ۱۱۶.۱ میلیون دلار وارد ایران شده است.
همینطور ماشین آلات تولیدکننده کالاهای اساسی به وزن ۲۰.۶ هزار ارزش تن به ارزشی بالغ ۲۱۶.۸ میلیون دلار، سموم تکنیکال شیمایی ۵.۵ هزار تن با ۴۸ میلیون دلار، کودهای شیمیایی ۸۲.۳ هزار تن به ارزش ۵۵ میلیون دلار و سایر کالاها هم ۳۴۶.۵ هزار تن به ارزشی بالغ بر ۵۲۲.۸ میلیون دلار وارد کشور شده اند.
داروهای دامی ضروری ۱۴۲.۱ تن به ارزش بیشتر از ۲۰ میلیون دلار در واردات اقلام اساسی در ۶ ماه ابتدایی سالجاری قرار دارد.1400/07/04
20:03:27
5.0 / 5
191
تگهای خبر: تولید , دلار , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها