سقوط بیشتر از یک درصدی قیمت نفت

سقوط بیشتر از یک درصدی قیمت نفت

به گزارش فی بگیر قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا به دنبال کاهش قیمت فروش نفت عربستان به این منطقه که از نگرانیهای تقاضا حکایت دارد، بیشتر از یک درصد کاهش پیدا کرد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در نوامبر ۹۰ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۷۱ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در اکتبر با ۸۴ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش، به ۶۸ دلار و ۴۵ سنت در هر بشکه رسید.

غول نفتی آرامکوی سعودی روز یکشنبه در اطلاعیه ای به مشتریانش اطلاع داد که قیمت فروش رسمی اکتبر همه گریدهای نفتی که به آسیا عرضه می کند را دستکم یک دلار در هر بشکه کاهش خواهد داد. این کاهش قیمت بیشتر از میزان پیشبینی شده از جانب پالایشگاههای آسیایی در نظرسنجی رویترز بود.

ویرندرا چائوهان، تحلیلگر شرکت "انرژی اسپکتس" در اینباره اظهار داشت: قیمت رسمی فروش به آسیا منفی بود و تقاضای ملایمتر و احیانا عرضه بالاتر را نشان داد.

کاهش بهای معاملات آتی به کاهش قیمتها در روز جمعه اضافه گردید. نفت روز جمعه در واکنش به گزارش اشتغال ضعیفتر از حد مطلوب آمریکا که روند احیای اقتصادی ناهموار و رشد آهسته تر تقاضا برای سوخت را نشان داد، کاهش پیدا کرده بود. با این وجود نگرانیها نسبت به محدود ماندن تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیکو بعد از توفند آیدا، مانع سقوط بیشتر قیمتها شد.

دولت آمریکا در واکنش به وضعیت تولید، از ذخایر استراتژیک نفت عرضه نموده است. آمار دولتی نشان داد تولید حدود ۱.۷ میلیون بشکه در روز نفت و ۱.۹۹ میلیارد فوت مکعب گاز متوقف مانده است. همزمان قطعی برق مانع ازسرگیری تولید برخی از پالایشگاهها شده است.

بر اساس گزارش رویترز، آمار روز جمعه شرکت خدمات نفتی بیکرهیوز نشان داد طوفان همینطور سبب شد شرکتهای انرژی آمریکایی هفته گذشته برای اولین بار در پنج هفته اخیر شمار دکلهای حفاری نفت و گاز را کاهش دهند. شمار دکلهای حفاری نفت بیشترین کاهش را از ژوئن سال ۲۰۲۰ داشت.
1400/06/15
11:08:21
5.0 / 5
167
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها