معاون استاندار قزوین خبر داد:

ذخیره سازی كالاهای اساسی برای تامین نیاز مردم قزوین

ذخیره سازی كالاهای اساسی برای تامین نیاز مردم قزوین

فی بگیر: قزوین-ایرنا-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: ذخیره سازی كالاهای اساسی برای تامین بازار شب عید مردم استان در حال انجام می باشد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، منوچهرحبیبی روز سه شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار كالاهای اساسی استان قزوین اضافه كرد: گوشت قرمز و سفید، تخم مرغ، برنج، روغن و شكر و همینطور میوه شامل سیب و پرتغال همچون این كالاها هستند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین همینطور از ذخیره سازی 2 هزار و 700 تن شكر و سه هزار تن تخم مرغ و 980 تن برنج و 200 تن روغن و كره در استان اطلاع داد.
وی افزود: همینطور به منظور تامین نیاز شهروندان استان، روزانه 80 تن گوشت مرغ تازه و كشتار روز به بازار عرضه می گردد كه این رقم در روزهای منتهی به نوروز به 110 تن افزایش می یابد كه پیش بینی های لازم برای تامین آن صورت گرفته و همینطور برای ذخیره سازی 500 تن مرغ منجمد به منظور كنترل قیمت این محصول در استان برنامه ریزی شده است.
حبیبی همینطور در مورد میوه مورد نیاز مردم استان برای ایام نوروز 97 هم اظهار داشت: برای ذخیره سازی یك هزار و 500 تن میوه شامل یك هزار تن پرتغال و 500 تن سیب برنامه ریزی و اقدام شده است.
این مسئول همینطور اظهار داشت: خرید و انبار سیب مورد نیاز مردم استان برای ایام عید به آخر رسیده و هم اكنون در حال وارد كردن پرتغال و ذخیره سازی این میوه هستیم.
وی افزود: با عنایت به نزدیك شدن به ایام پایانی سال میزان مصرف اقلام خوراكی بالا رفته است و از جانب دولت تاكید شده كه ستادهای تنظیم بازار به صورت هفتگی در مراكز استان ها تشكیل شده و به رصد بازار و كنترل قیمت ها بپردازند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: تدابیری اندیشیده شده كه در روزهای منتهی به آخر سال شاهد افزایش بی رویه قیمت ها و كمبود محصول در بازارهای استان نباشیم.
6104*3013
خبرنگار: ناصر نیلی**انتشار دهنده: رضا اولادی


1396/10/26
20:28:05
5.0 / 5
4856
تگهای خبر: اقتصاد , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها