وزیر نیرو:

مساله آب آشامیدنی و کشاورزی در خوزستان پیچیده است

مساله آب آشامیدنی و کشاورزی در خوزستان پیچیده است

به گزارش فی بگیر خوزستان وزیر نیرو با اعلان اینکه درباب آب آشامیدنی و کشاورزی در استان خوزستان مساله کمی پیچیده است، اظهار داشت: حالا آب بوسیله طرح آبرسانی غدیر به 18 شهر استان خوزستان رسیده است اما کیفیت آب خصوصاً در سالهای کم بارش مناسب نمی باشد بدین سبب پیش بینی شده بود منبع و مخزن آب به سد دز تغییر پیدا کند.علی اکبر محرابیان امروز، پنجم شهریورماه در جریان سفر به خوزستان با تبریک هفته دولت اظهار نمود: امروز در نخستین سفر رییس جمهور به خوزستان به همراه تعدادی از اعضای هیات دولت، از نزدیک از اجرای برخی طرح های آب و فاضلاب به خوزستان بازدید کردیم.

به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در سالهای قبل سرمایه گذاری های زیادی در زمینه آب و فاضلاب خوزستان انجام شده است ولیکن مردم قهرمان این استان، گلایه های بحقی در این دو حوزه دارند.

وزیر نیرو اظهار داشت: علت اصلی گلایه مردم این است که خیلی از طرح های آب و فاضلاب تکمیل نشده اند و مردم نمی توانند بطور کامل از مزایای این طرح ها استفاده کنند.

وی با اعلان اینکه موضوع فاضلاب که موضوع مشترک اغلب شهرهای استان خوزستان است، اضافه کرد: باتوجه به سطح بالای آب در این شهرها، دفع فاضلاب به خوبی صورت نمی گیرد بدین سبب باید در تمام شهرها، تصفیه خانه های مدرن و به روز به همراه شبکه های دفع آب داشته باشیم.

محرابیان اظهار داشت: در سالهای قبل در اهواز در شرق کارون، تصفیه خانه ای با سرمایه گذاری سنگین اجرا شده اما شبکه دفع فاضلاب بطور کامل اجرائی نشده است و در مراحل ابتدایی قرار دارد. در بازدید امروز رییس جمهور از این طرح، مشاهده شد که سرعت و پیشرقت کار کند است که قرار شد منابع لازم زودتر تزریق شود تا این کار با سرعت انجام و مدت اجرا حداقل ۵۰ درصد کم شود. در این راستا کارگاه های مختلفی در اهواز ایجاد خواهد شد تا سیستم فاضلاب سریع تر بهره برداری شود و فاضلاب شهر توسط این شبکه به تصفیه خانه برسد.

وی بیان کرد: درباب آب آشامیدنی و کشاورزی مساله کمی پیچیده تر است. حالا سه طرح بزرگ آب در خوزستان داریم. طرح غدیر که آب آشامیدنی و گاهی کشاورزی ۲۶ شهر استان خوزستان را تحت پوشش قرار می دهد و فاز اول این طرح برای تامین آب از سد کرخه انجام شده است. حالا آب بوسیله طرح آبرسانی غدیر به ۱۸ شهر استان خوزستان رسیده است اما کیفیت آب خصوصاً در سالهای کم بارش مناسب نمی باشد بدین سبب پیش بینی شده بود منبع و مخزن آب به سد دز تغییر پیدا کند.

وزیر نیرو اضافه کرد: هم اکنون طرح آبرسانی غدیر حدودا متوقف است و برمبنای بازدید و بررسی های انجام شده، مقرر شده است با روش میانبر هر چه سریع تر آب باکیفیت دز را به ایستگاه پمپاژ ام الدبس برسانیم و آب را وارد شبکه نماییم.

وی اظهار داشت: دو شبکه آبرسانی دیگر نیز در شمال شرق و جنوب شرق داریم که امیدواریم سرعت بیشتر پیدا کنند و هر چه سریع تر شاهد رفع مشکلات مردم در حوزه آب و فاضلاب باشیم.

منبع:

1400/06/05
23:41:01
5.0 / 5
155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها