اینفینئون پیش بینی كرد

ادامه کمبود جهانی تراشه تا سال 2023

ادامه کمبود جهانی تراشه تا سال 2023

فی بگیر: شرکت اینفینئون که بزرگترین شرکت تولیدکننده نیمه رسانا در آلمان است، پیش بینی نمود کمبود جهانی تراشه که به همه از خودروسازان تا تولیدکنندگان کامپیوتر لطمه زده، ممکنست سالها ادامه پیدا کند.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، راینهارد پلوس، مدیرعامل شرکت اینفینئون در مصاحبه با نشریه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ اظهار داشت: کمبود تراشه در زمینه هایی که ظرفیت توسعه آنها نسبت به تقاضای مصرف کننده آهسته است، ممکنست در سال ۲۰۲۳ هم ادامه پیدا کند. ساخت تاسیسات جدید و اتاقهای پاکی که در آنجا ویفرهای سیلیکونی به تراشه تبدیل می شوند می تواند دو تا دو سال و نیم زمان ببرد و ارتقای تاسیسات فعلی ۹ ماه تا یک سال زمان می برد.

کمبود تراشه امسال به شرکتهای مختلف از تسلا گرفته تا اپل و مایکروسافت ضربه زده است. تحقیقات گروه مالی سوسکوئهانا نشان داد میزان زمان دریافت سفارش توسط تولیدکنندگان در ژوییه به بالای ۲۰ هفته رسید که نسبت به ماه پیش بدتر شده بود.

به گفته پلوس، نیازهای دورکاری کارمندان و تبعات کمبود تراشه در صنعت خودروسازی بعد از تاخیرهای ناشی از پاندمی، به پیشرانهای اصلی برای صنعت تراشه تبدیل گشته اند. رواج خودرو های برقی و تقاضای رو به رشد برای انرژی تجدیدپذیر از دیگر عوامل سهیم در کمبود تراشه بوده اند.

از جمله شرکتهای خودروسازی که از کمبود تراشه گرفتار مشکل شده است "ولوو کار" است. کارخانه این شرکت در بلژیک هفته جاری به مدت سه روز به سبب کمبود تراشه فعالیت نخواهد داشت و ۵۰۰۰ کارمندش بطور موقت بیکار می شوند. این شرکت به دلیلهای مشابه برای پنج روز در نیمه نخست سال تعطیل بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پلوس خواهان تلاشهای بیشتر در اروپا برای کاهش وابستگی این قاره به صادرکنندگان خارجی در بخش نیمه رسانا شد.

منبع:

1400/05/25
13:50:48
5.0 / 5
191
تگهای خبر: توسعه , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها