پیش بینی بازار ارز در آینده نزدیک

پیش بینی بازار ارز در آینده نزدیک

به گزارش فی بگیر یک فعال بازار ارز اظهار داشت: بر طبق اظهارات رییس جمهور جدید درباره سیاست های خارجی و تعامل با سایر کشورها، می توان پیش بینی مناسبی از آینده بازار ارز داشت و احتمال کاهش قیمت ها در بازار در آینده نزدیک وجود دارد.


یک صراف در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امروز قیمت فروش دلار در صرافی ها ۲۵ هزار و ۵۵۰ تومان است که نسبت به روز قبل حدودا ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان بالا رفته و نرخ دلار در بازار آزاد نیز وارد کانال ۲۶ هزار تومان شده است.
این فعال بازار ارز افزود: جهت بررسی تاثیر روی کارآمدن دولت جدید بر بازار باید منتظر ماند تا تیم اقتصادی دولت تعیین و سیاست ها اعمال شود؛ فعلا تشخیص این مساله زمان می برد.
وی اظهار داشت: رییس جمهور جدید گفته است که در دولتش سیاست های خارجی و تعامل با سایر کشورها مد نظر قرار می گیرد و گفته هایی در خصوص شروع باردیگر مذاکرات درباره احیای برجام مطرح می شود که با این حساب می توان پیش بینی مناسبی از آینده بازار ارز داشت و احتمال کاهش قیمت ها در بازار در آینده نزدیک وجود دارد.
این صراف بیان کرد: تمام شاخصهای سیاسی بر قیمت ارز تاثیر می گذارد و هر چه اخبار سیاسی مثبت تری منتشر شود، بر روند مثبت بازار و کاهش قیمت ها موثر است.
وی درباره خواسته های صرافان از دولت جدید اظهار داشت: نخستین خواسته ما همانند سایر صنوف این است که در تصمیم گیری های فنی و حرفه ای حوزه خود استقلال داشته باشیم. همچنین، در حوزه مسائل ارزی و تصمیم گیری های دولت برای آنها یک نماینده از صنف صرافان حضور داشته باشد، برای اینکه خیلی از تصمیمات در رابطه با صرافی ها غیرکارشناسی است.
این فعال بازار ارز اضافه کرد: یکی دیگر از خواسته های ما این است که روند صدور مجوز برای صرافی ها و تمدید آن تسهیل شود، برای اینکه بخشنامه های درنظر گرفته شده دراین زمینه سختگیرانه است و حدود ۲۴ میلیارد تومان سرمایه برای تاسیس صرافی لازم است که با این حجم بالا صراف ها در شهرستان ها نمی توانند وارد این حرفه شوند و بدین ترتیب قسمتی از صرافی های بانک مرکزی حذف می شود.
وی بیان کرد که هر چه هزینه های تاسیس صرافی بالا برود، هزینه های مشتریان برای دریافت خدمات نیز افزایش می یابد که باید اصلاحاتی در قوانین تاسیس صرافی ها صورت بگیرد. همچنین، دولت جدید باید هر چه زودتر قوانین مربوط به رمزارزها را تدوین و اجرا نماید تا تدابیری در نظر گرفته شود که مبادلات رمزارزها در صرافی های مجاز و رسمی بانک مرکزی صورت بگیرد تا مردم از خطرات کلاهبرداری در امان باشند.
این فعال بازار ارز در آخر قیمت خرید و فروش دلار در صرافی ها را به ترتیب ۲۵ هزار و ۱۷۵ تومان و ۲۵ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام نمود و اظهار داشت: قیمت خرید و فروش یورو در صرافی ها نیز معادل ۲۹ هزار و ۵۴۰ تومان و ۳۰ هزار تومان است.
منبع:

1400/05/20
01:06:37
5.0 / 5
206
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دلار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها