تکرار یک اتفاق مثبت در بورس

تکرار یک اتفاق مثبت در بورس

به گزارش فی بگیر روند صعودی بازار بورس در هفته ای که گذشت نسبت به هفته قبل سریع تر بود به صورتی که شاخص کل بورس توانست باردیگر وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بررسی روند معاملات بازار بورس در هفته ای که گذشت نشان داده است که ارزش کل معاملات در هفته جاری با ۷۲ درصد رشد نسبت به هفته گذشته توانست از ۱۶۷ هزار و ۳۴۰ میلیاردریال به ۲۸۶ هزار و ۹۹۰ میلیاردریال برسد.
همینطور حجم کل معاملات در هفته جاری نسبت به هفته گذشته با رشدی ۱۰۷.۵ درصدی از ۱۸ هزار و ۲۵۸ میلیون سهم به ۳۷ هزار و ۸۸۳ میلیون سهم رسید.
بازار سهام جلو افتاد، بازار بدهی عقب کشید
بررسی وضعیت بازار اول سهام، بازار دوم سهام، بازار بدهی، بازار مشتقه و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نشان داده است که تنها روند بازار بدهی در هفته جاری نسبت به هفته قبل نزولی بوده است به صورتی که ارزش معاملات در بازار اول سهام از ۶۳ هزار و ۲۲۱ میلیاردریال در هفته گذشته به ۱۲۵ هزار و ۱۸۱ میلیاردریال در هفته جاری رسید که رشدی ۹۸ درصدی را نشان داده است.
همینطور حجم معاملات در این بازار با ۱۳۴ درصد افزایش توانست از ۶۵۸۵ سهم در هفته گذشته به ۱۵ هزار و ۴۰۵ میلیون سهم در هفته جاری برسد.
برپایه این گزارش ارزش معاملات در بازار دوم سهام با ۹۴ درصد رشد از ۶۰ هزار و ۶۷ میلیاردریال در هفته قبل تا ۱۱۶ هزار و ۴۱۷ میلیاردریال در هفته جاری افزایش یافت.
حجم معاملات در بازار دوم سهام هم با رشدی ۱۱۴ درصدی از ۹۱۱۳ میلیون سهم به ۱۹ هزار و ۵۰۸ میلیون سهم رسید.
این در شرایطی است که روند حرکت بازار بدهی در هفته جاری نسبت به هفته قبل نزولی بود به صورتی که ارزش معاملات در این بازار با ۸۸ درصد کاهش از ۸۸۶۹ میلیاردریال به ۱۰۸۳ میلیاردریال رسید.
حجم معاملات بازار بدهی هم کاهشی ۸۸ درصدی را تجربه نمود و از ۹ میلیون برگه به ۱.۱۰ میلیون برگه رسید.
بازار مشتقه هم هفته ای صعودی را پشت سر گذاشت و ارزش معاملات در این بازار با ۲۴۶ درصد افزایش از ۵۷ میلیاردریال به ۱۹۷ میلیاردریال رسید.
حجم معاملات این بازار هم از ۱۷ میلیون قرارداد به ۲.۷ میلیون قرارداد رسید که رشدی ۲۱ درصدی را نشان داده است.
همینطور ارزش معاملات در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله رشدی ۲۵.۵۸ درصدی را تجربه نمود و از ۳۵ هزار و ۱۲۶ میلیاردریال تا ۴۴ هزار و ۱۱۲ میلیاردریال افزایش یافت.
حجم معاملات این بازار هم از ۲۵۳۴ میلیون یونیت به ۲۹۴۸ میلیون یونیت رسید که رشدی ۱۶.۳۴ درصدی را نشان داده است.
فصل جدید شاخص بورس
روند صعودی بورس در هفته ای که گذشت سبب شد شاخص کل این بازار باردیگر پس از حدود هشت ماه وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شود. براین اساس این شاخص با ۶.۸۰ درصد رشد از یک میلیون و ۳۱۶ هزار واحد در هفته گذشته به یک میلیون و ۴۰۶ هزار واحد در هفته جاری رسید و ۸۹ هزار و ۵۵۶ واحد افزایش یافت.
همینطور شاخص کل با معیار هم وزن ۱.۶۴ درصد افزایش یافت و با ۶۵۱۸ واحد صعود از ۳۹۶ هزار و ۷۴۷ واحد در هفته گذشته به ۴۰۳ هزار و ۲۶۵ واحد در هفته جاری رسید.1400/05/15
12:58:58
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها