نوبخت اعلام كرد

۹خبر درباره حقوق

۹خبر درباره حقوق

رییس سازمان برنامه و بودجه آخرین اقدامات صورت گرفته در ارتباط با تغییر حقوق در بخش های مختلف برای کارکنان و بازنشستگان را اعلام نمود و در اظهاراتش اشاره داشت که در بعضی موارد آنچه لازم بوده، دولت انجام داده و باید مجلس اقدام نماید.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، طبق روال ماه های اخیر، امروز (دوشنبه، ۱۱ مرداد) نیز محمدباقر نوبخت در لایو اینستاگرامی به گفت و گو پرداخت و طی آن جریان حقوق و آنچه که مربوط به این مساله در سازمان ها و بخش های مختلف است را، تشریح نمود. این آخرین لایو اینستاگرامی نوبخت در دولت دوازدهم بود.

*بازنشسته ها نگران نباشند
نخستین موضوعی که رییس سازمان برنامه و بودجه درباره آن توضیح داد، لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی بود و اعلام نمود که پیش نویس این لایحه پس از مشورت با نمایندگان بازنشستگان آماده، در دولت تصویب و در نهایت به مجلس تقدیم شد و الان منتظر هستیم تا نمایندگانی که اعلام نموده بودند آماده تصویب این لایحه هستند در این رابطه اقدام نمایند.
وی ادامه داد: لایحه در مجلس است و نباید دیگر مجلس دنبال بار مالی آن باشد چونکه وقتی دولت لایحه ای را به آن ارائه می کند یعنی بار مالی آنرا پیش بینی کرده است مگر اینکه نماینده ها طرح هایی را به آن اضافه کنند که نیاز به تامین مالی جدید داشته باشد.
نوبخت با اشاره به اینکه دولت در آخر خود لایحه را نهایی کرده و انتظار همکاری مجلس برای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان را دارد، اظهار داشت: البته نیازی هم به لایحه نیست و نباید بازنشستگان در این رابطه نگران باشند ما در استعلام سازمان بازنشستگی کشوری نیز تاکید کرده ایم که اجرای این طرح مقید به یک سال نیست و باید استمرار داشته باشد.

*پاداش بازنشستگی آماده است، دستگاهها اقدام کنند
معاون رییس جمهور در ادامه درباره آخرین وضعیت پرداخت پاداش بازنشستگی سال ۱۳۹۹ تصریح کرد که در سوم مرداد سال جاری تخصیص لازم به خزانه ابلاغ گردیده و دستگاه های مربوطه باید با بیان به خزانه این پول را دریافت نمایند، بدین سبب هر آنچه که لازم بوده سازمان برنامه و بودجه انجام داده است.
وی همین طور از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومانی به صندوق بازنشستگی «هما» نیز آگاهی داد و اظهار داشت که طی مذاکرات صورت گرفته قرار شد فعلا ۳۰۰ میلیارد تومان یعنی هر ماه ۱۰۰ میلیارد تومان به این صندوق پرداخت گردد و ما وظیفه خود در این رابطه را عملی کردیم.

* فرهنگیان نگران نباشند، مجلس تسریع کند
خبر دیگر نوبخت درباره لایحه رتبه بندی معلمان بود و اظهار داشت که از سال ۱۳۹۹ در جلسات گوناگون پیش نویس لایحه رتبه بندی معلمان تهیه و در دولت تصویب و به مجلس ارائه شد اما در مجلس تغییراتی در آن اعمال شده که ممکنست منابع مالی را تغییر دهد. از سویی مجلس از دولت سوال کرده که آیا منابع مالی این طرح دیده شده است؟ هرچند که این سوال متعارفی نیست اما ما کتباً اعلام کردیم تمامی منابعی که برای اجرای این طرح در مورد معلمان لازم بود در دولت تامین شده است.
وی افزود: در صورتیکه مجلس بخواهد به لایحه رتبه بندی معلمان مواردی را اضافه کند می تواند با تغییر منابع اقدام نموده و یا اینکه منابع جدید پیش بینی نماید. حتی طی مذاکراتی که در مجلس داشته ایم تاکید بر اینکه کمیسیون های برنامه و بودجه و همین طور اجتماعی به آموزش عالی پیوسته و در این رابطه بررسی نمایند.
بگفته نوبخت، مشکلی در مورد رتبه بندی معلمان از طرف دولت وجود ندارد و مجلس باید در این رابطه تسریع کند.

*فوق العاده ویژه فرهنگیان را ابلاغ کردیم، یک نفر می خواست مشورت کند!
رییس سازمان برنامه و بودجه در مورد فوق العاده ویژه فرهنگیان نیز توضیح داد و اظهار داشت که ما از ظرفیت قانونی جهت استفاده از ۲۱ تا ۲۷ درصد به تناسب سنوات اجرائی فرهنگیان پیش بینی کردیم و طی نامه ای به آموزش و پرورش ابلاغ گردید اما شخصی گفته بود که باید در این رابطه مشورت کند که باید آن شخص را توبیخ می کردم چونکه وقتی سازمان برنامه و بودجه هر جدول، تغییر و یا اصلاحی در مورد حقوق و یا مجوزهای سازمانی صادر می کند، مکلف به اجرای آن هستند و نباید تعلل کرده و بگویند برویم و مشورت نماییم.
وی اصرار کرد که بر این اساس بار دیگر به وزارت آموزش و پرورش نامه نوشتم که باید فوق العاده ویژه فرهنگیان از ۲۱ تا ۲۷ درصد اجرا شود.

*آخرین خبر در مورد فوق العاده های کادر درمان

در ادامه این گفت و گو رییس سازمان برنامه و بودجه از وضعیت پرداخت ها به کادر سلامت آگاهی داد و تصریح کرد که قبل از این می گفتیم کادر درمان اما این گله وجود داشت که عبارت درمان تمامی بخش ها را در نظر نمی گیرد و از این جهت کادر سلامت را جایگزین کردیم و در این زمینه باید بگویم که از دی ماه سال قبل و بر طبق مصوبه ستاد کرونا فوق العاده ویژه برای کادر سلامت اجرائی شد.
وی افزود: اما حوزه بهداشت خواهان آن بود که باتوجه به شرایط موجود بار دیگر از قانون تسریع استفاده گردد ولی چون با خود بار مالی به همراه داشت طی مکاتبه ای با دبیر ستاد مقابله با کرونا خواستیم تا موافقت های لازم در این رابطه صادر شود که منتظر آن هستیم.

*ابهامات همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی برطرف شد
معاون رییس جمهور همین طور از وضعیت همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم و علوم پزشکی آگاهی داد و اظهار داشت که این مساله از اول فروردین اجرائی شده است اما در متن قانون ابهاماتی به وجود آمده بود در مورد وضعیت پژوهشگاه ها و یا دانشگاه های وابسته به وزارت علوم که طی مذاکرات صورت گرفته و هماهنگی ای که با مجلس داشتیم در نهایت این کش و قوس ها نیز برطرف شده و در حال اجراست.

*قانون تسریع برای زندان ها و دامپزشکی
خبر دیگر نوبخت برای اجرای قانون تسریع در سازمان زندان ها و دامپزشکی بود که اعلام نمود اجرای آن شروع شده است و در مورد زندان ها حتی احکام هم صادر شده و در مورد دامپزشکی هم آنچه که لازم بوده سازمان برنامه و بودجه انجام دهد اقدام نموده است. اگر مورد دیگری وجود دارد باید پیگیری شود.


*افزایش اعتبار معلولان تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان

رییس سازمان برنامه و بودجه در مورد قانون پشتیبانی از معلولان نیز تصریح کرد: طی جلسه ای که با معلولان و نمایندگان مربوطه داشته اند مقرر شده تا اعتبار آنها باتوجه به نیاز موجود از ۱۷۰۰ به ۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

*مطالبات آتش نشانان درحال پیگیری است
نوبخت در ادامه اظهار داشت: طی مدت اخیر آتش نشانان نیز مطالباتی داشته اند که ما با دعوت از نمایندگان مربوطه جلساتی برگزار کردیم و کارگروهی تشکیل شد تا پیگیر این مطالبات در حد توان سازمان برنامه و بودجه باشیم و این مساله در جریان قرار دارد.
وی این را هم اظهار داشت که مطالبات ایثارگران و اعتبارات آنها نیز هر آنچه لازم بوده پرداخت شده است.1400/05/11
21:57:49
5.0 / 5
200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها