بررسی قطعی برق در مجلس

فلاحی: نهادهای دولتی الگوی مصرف درستی دارند؟

فلاحی: نهادهای دولتی الگوی مصرف درستی دارند؟

به گزارش فی بگیر نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه دولت که باید متولی اصلاح الگوی مصرف مردم باشد در طول این سال ها بزرگترین ضربه را به این حوزه وارد کرده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، سارا فلاحی در جریان جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون انرژی در مورد خاموشی های اخیر بیان نمود: ظاهرا ما عادت کرده ایم که بحران ایجاد نماییم و بعد به فکر مدیریت بحران باشیم. لایحه رتبه بندی معلمان که کمتر از یک ماه پیش کلیات آن در مجلس به تصویب رسید، یکباره به علت اینکه دولت اعلام می کند ما این میزان بودجه نداریم از دستور کار خارج می شود. گویا منتظر هستیم که این مورد هم به بحران تبدیل گشته و بعد با آن مقابله نماییم.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه اظهار نمود: در مورد خاموشی های اخیر، هفته گذشته جلسه ای در کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی تشکیل دادیم و دو علت اصلی آن خشکسالی و افزایش مصرف عنوان شد.
وی افزود: می گویند که باید الگوی مصرف مردم را اصلاح نماییم، اما سوال این است که نهادهای دولتی هم الگوی مصرفی درستی دارند؟ متاسفانه دولت های ما در طول زندگی سیاسی خود بزرگ ترین ضربه را به این حوزه زده و آنان که متولی این امر هستند الگوی مصرف صحیحی ندارند. امروز تنها چیزی که به داد کشور می رسد اجرای دقیق قانون است. قرار بود در دولت هر سال ۵۰۰۰ مگاوات به تولید برق اضافه شود و قرار بود تعداد نیروگاه های اتمی افزایش یابد آیا برپایه برنامه ششم توسعه به این موارد عمل شده است؟
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چقدر در طول این سال ها به انرژی های تجدید پذیر توجه داشتیم و چه میزان برای سرمایه گذار بخش خصوصی انگیزه ایجاد کردیم؟ یکی از مسائلی که حالا مطرح است بحث سوء مدیریت می باشد. اگر به این شیوه ادامه دهیم بطور قطع با مشکلات بیشتری مواجه می شویم.
فلاحی تصریح کرد: اگر جلسه ای تشکیل می دهیم باید به پیشنهادات مطروحه در آن جلسه توجه کرد و در نهایت به نفع مردم گام برداشت.
منبع:

1400/04/27
11:17:40
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها