اقتصاد چین روی سرعت گیر

اقتصاد چین روی سرعت گیر

رشد سه ماهه دوم چین به نسبت سه ماهه اول نصف شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ساوث چاینا مورنینگ پست، اقتصاد چین در سه ماهه دوم امسال رشد ۷.۹ درصدی را به ثبت رساند که در مقایسه با فصل قبل ۸.۴ درصد کمتر شده است. این رشد اقتصادی هم چنین ۰.۵ درصد کمتر از نرخ پیش بینی شده قبلی توسط کارشناسان است و بدترین رشد اقتصادی فصلی چین در طول دو فصل اخیر شمرده می شود.
چوپینگ ژو- کارشناس امور اقتصادی چین در بانک چی پی مورگان اظهار داشت: بنظر می رسد که اقتصاد چین با روزهای بد کرونائی خداحافظی کرده اما این بدان معنا نیست که برای همیشه شاهد رشدهای خیلی سریع باشیم بلکه اتفاقا برعکس به تدریج از سرعت رشد کاسته خواهد شد اما انتظار من این است که رشد اقتصادی برای طولانی مدت در محدوده مثبت باقی بماند.
هر چند که چین نخستین کشوری بود که به طرز گسترده ای با نتایج ویروس کرونا درگیر شد، با کاهش سرعت شیوع این ویروس و بازگشایی تدریجی کسب وکارها توانسته است تا حد زیادی به سطوح پیش از بحران بازگردد.
رشد اقتصادی در ۶ ماه اخیر ۱۲.۲ درصد اندازه گیری شده که در مقایسه با دوره مشابه منتهی به سال قبل ۱۲.۵۷ درصد بیشتر شده است. چین حالا به اولین کشور در میان ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان تبدیل می شود که خروج از رکود عمیق را جشن می گیرد.
در میان بخشهای مختلف، رشد بخش دارایی های ثابت با ۱۲.۶ درصد، بیشتر از سایر بخش ها بوده است و بعد از آن نیز خرده فروشی با رشد ۱۱.۴۳ درصدی و خدمات با ۹.۶ درصد قرار دارند.
متوسط رشد اقتصادی چین در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۲۱ برابر با ۹.۲۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ رشد ثبت شده مربوط به سه ماهه نخست سال ۱۹۹۳ با ۱۵.۳ درصد و کمترین نرخ رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه چهارم سال ۱۹۹۰ با منفی ۳.۸ درصد بوده است.1400/04/26
10:33:45
5.0 / 5
200
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها