در سه ماهه اول مسال

بخش های اقتصادی ۷۱ درصد بیشتر وام گرفتند

بخش های اقتصادی ۷۱ درصد بیشتر وام گرفتند

به گزارش فی بگیر تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های اقتصادی در سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴۹۷۶.۹ هزار میلیاردریال بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۷۱.۷ هزار میلیاردریال (معادل ۷۱.۳ درصد) افزایش داشته است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، سهم تسهیلات پرداختی در چارچوب سرمایه در گردش در کلیه بخش های اقتصادی طی سه ماهه ابتدای سالجاری ۳۴۶۶.۴ هزار میلیاردریال معادل ۶۹.۶ درصد کل تسهیلات پرداختی است.

همینطور سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در سه ماهه ابتدای سالجاری معادل ۱۲۶۹.۷ هزار میلیاردریال بوده است که حاکی از تخصیص ۳۶.۶ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش کلیه بخش های اقتصادی (مبلغ ۳۴۶۶.۴ هزار میلیارد ریال) است.

از ۱۵۷۶.۲ هزار میلیاردریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن هم معادل ۸۰.۶ درصد آن (مبلغ ۱۲۶۹.۷ هزار میلیارد ریال) در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده است که مبین توجه و اولویت دهی به تأمین منابع برای این بخش توسط بانک ها امسال است.

شایان ذکر است که همچنان باید در تداوم مسیر جاری، ملاحظات در ارتباط با کنترل تورم را هم در نظر گرفت و همواره مراقب قدرت گرفتن پتانسیل تورمی ناشی از فشار تقاضای کل در اقتصاد هم بود.
بر این اساس، ضروریست به افزایش توان مالی بانک ها از راه افزایش سرمایه و بهبود کفایت سرمایه بانک ها، کاهش تسهیلات غیرجاری و بازگرداندن آنها به مسیر صحیح اعتباردهی بانک ها، افزایش بهره وری بانک ها در تأمین سرمایه در گردش تولیدی، پرهیز از فشارهای مضاعف بر دارایی بانک ها و ترغیب بنگاه های تولیدی به سمت بازار سرمایه بعنوان یک ابزار مهم درتامین مالی طرح های اقتصادی (ایجادی) توجه ویژه ای کرد.1400/04/24
11:53:06
5.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها