تورم آلمان كمتر شد

تورم آلمان كمتر شد

به گزارش فی بگیر نرخ تورم آلمان بار دیگر به دو درصد نزدیک شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، نرخ تورم آلمان در ماه ژوئن بالای نرخ هدف گذاری شده دو درصدی باقی مانده است. طبق اعلام مرکز آمار این کشور، متوسط بهای مصرف کننده مثبت ۲.۳ درصد بوده که ۰.۲ درصد کمتر از رقم ثبت شده ماه قبل و ۰.۱ درصد بیشتر از انتظارات فعالان اقتصادی بوده است.
این نرخ تورم که یکی از بالاترین تورم های ثبت شده در ۱۰ سال گذشته در این کشور به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تأثیر افزایش قیمت بخش انرژی قرار گرفته که نرخ تورم آن به ۹.۴ درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار آلمان، تورم در بخش خدمات به ۲.۰ درصد رسیده است.
متوسط نرخ تورم آلمان در سالهای ۱۹۵۰ تا ۲۰۲۱ برابر با ۲.۱۱ درصد بوده است که بالاترین رقم در ارتباط با اکتبر ۱۹۵۱ با ۱۱.۵۴ درصد و کمترین نرخ تورم هم تورم منفی ۷.۶۲ درصدی ماه ژوئن سال ۱۹۵۰ بوده است.
بر اساس ماهانه هم تورم آلمان در این ماه ۰.۴ درصد اندازه گیری شده که ۰.۱ درصد کمتر از تورم ماه قبل بوده است. هسته تورمی که تغییرات قیمت در ارتباط با گروه مواد غذایی و انرژی را به علت نوسانات آنها در نظر نمی گیرد، در این ماه به ۱.۶ درصد رسیده است.
همینطور به مانند خیلی از دیگر کشورهای اروپایی، نرخ تورم در سوئد افزوده شده است؛ بگونه ای که تورم سالانه این کشور تا آخر ماه می با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱.۸ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که بالا ترین نرخ تورمی سوئد در طول ۲۲ ماه اخیر به حساب می آید، بیشتر از همه تحت افزایش تورم بخش حمل و نقل قرار گرفته است که تورم آن به ۷.۰ درصد افزایش پیدا کرده است. تورم بخش لباس و پوشاک هم به ۶.۱ درصد است. در میان دیگر بخش ها، نرخ تورم در بخش ارتباطات به منفی ۲.۸ درصد رسیده است.
نرخ تورم ماهانه در سوئد با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۰.۲ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم سوئد در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۴۱ درصد بوده که بالاترین تورم ثبت شده، در ارتباط با ماه اکتبر ۱۹۸۰ با ۱۵.۵ درصد و کمترین تورم هم در ارتباط با ماه سپتامبر ۲۰۰۹ با منفی ۱.۶ درصد بوده است.1400/04/23
11:23:18
5.0 / 5
268
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها