طلا به رشد هفتگی نرسید

طلا به رشد هفتگی نرسید

فی بگیر: قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به شیوع نوع دلتای ویروس کرونا که تقاضا برای دارایی امن را تقویت کرد، اندکی افزایش یافت با این وجود در راه ثبت کاهش هفتگی قرار دارد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۷۸ دلار و ۵۲ سنت رسید و از شروع هفته جاری تا حالا ۰.۱ درصد کاهش نشان میدهد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۷۸ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه با ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۷۷۶ دلار و ۸۰ سنت بسته شده بود.

طلا در ژوئن به سبب نگرانی ها نسبت به تغییر مواضع بانک مرکزی آمریکا و مطرح شدن احتمال افزایش زودتر از موعد نرخ های بهره، بزرگترین کاهش ماهانه از نوامبر سال ۲۰۱۶ را به ثبت رساند. نرخهای بهره بالاتر هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز باارزش لطمه می زند.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس درباره روند روز جاری معاملات طلا اظهار داشت: شیوع نوع دلتای ویروس کرونا از قیمت طلا پشتیبانی کرده است برای اینکه می تواند روند احیای اقتصادی را به تاخیر بیاندازد. با این وجود دورنمای میان مدت این فلز باارزش منفی مانده برای اینکه دورنمای شروع تعدیل سیاست انبساطی پیش روی بازار قرار دارد.

نوع بسیار مسری دلتای ویروس کرونا مانع جدیدی برای برنامه های بازگشایی در آسیا و اروپا به وجود آورده است. همزمان کاخ سفید اعلام نموده که تیم های ویژه ای را به کانونهای آلودگی در سراسر کشور برای مبارزه با شیوع بیماری می فرستد.

بازار حالا منتظر انتشار آمار اشتغال ماهانه بخش غیرکشاورزی آمریکاست که بعدازظهر روز جاری از طرف وزارت کار آمریکا اعلام می شود و انتظار می رود افزایش ۶۹۰ هزار شغل جدید در ماه میلادی گذشته را نشان دهد.

افزایش اشتغال آمریکا می تواند برنامه تعدیل سیاست انبساطی و محرکهای مالی بانک مرکزی آمریکا را جلو بیاندازد. چندین مقام بانک مرکزی آمریکا در هفته های اخیر اظهار کرده اند بانک مرکزی ممکنست در ماه های آتی صحبت درباره تعدیل سیاست پولی انبساطی را شروع کند. شرکت فیچ سولوشنز در یادداشتی نوشت: بااینکه چنین اتفاقی طلا را در معرض ریسک نزولی قرار می دهد اما نگرانی های تورمی از قیمت طلا در کوتاه مدت پشتیبانی خواهدنمود.

بر اساس گزارش رویترز، دلار نزدیک به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، ۲۷۶۲ دلار و ۱۶ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۱۰۸۸ دلار و ۷۳ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۷۶۲ دلار و ۱۶ سنت رسید.

منبع:

1400/04/11
15:43:22
5.0 / 5
522
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها