آخرین وضعیت مسكن ملی نیروهای مسلح

آخرین وضعیت مسكن ملی نیروهای مسلح

فی بگیر: در امتداد تفاهم نامه ساخت 100 هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح تا کنون زمین 55 هزار واحد تامین شده مراحل اجرای برنامه در کارگروههای مشترک بین نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و نیروهای مسلح در حال انجام می باشد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، تیرماه سال ۱۳۹۸ تفاهم نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان نیروهای مسلح (ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و ودجا) بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع به امضا رسید. این تفاهم نامه یکی از موارد همکاری وزارت راه و شهرسازی با دستگاههای دولتی برای راه اندازی واحدهای اقدام ملی مسکن می باشد.
درباب مسکن ملی نیروهای مسلح تا کنون تامین زمین برای ۵۵ هزار واحد عملیاتی شده و از سویی موضوع تعیین تکلیف اراضی در اختیار باتوجه به جلسات استانی و کمیسیون فرعی با حضور نماینده گان طرفین در ۴۸ هزار هکتار اراضی اجرائی شده است.
بتازگی نیز نشست مشترک مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با نمایندگان نیروهای مسلح (ارتش، سپاه ونیروی انتظامی و ودجا) در امتداد اجرای تفاهمنامه سه جانبه وزارت راه و شهرسازی، وزارت دفاع و پشتیبانی و ستاد کل نیروهای مسلح ایران در سازمان ملی زمین و مسکن انجام شد.
در این خصوص، احمد اصغری مهرآبادی ـ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ـ با اشاره به این که این تفاهمنامه سه جانبه برای تعیین تکلیف اراضی در اختیار نیروهای مسلح در سال ۹۷ به امضا رسیده، اظهار داشت: بر طبق توافق های انجام شده قرار شد اراضی بندهای ۲ و ۴ توافقنامه در وهله اول در اختیار نیروهای مسلح برای ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی و تامین مسکن نیروهای مسلح استفاده گردد و در استان هایی که در آنها کسری زمین وجود دارد اولویت تامین زمین از اراضی بندهای ۲ و ۴ صورت بگیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور با تاکید بر ضرورت تسریع در روند اجرای این تفاهمنامه سه جانبه اضافه کرد: بحث آماده سازی زمینهای واگذار شده، میزان قدرالسهم طرفین و کمبود زمین در بعضی استانها از مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همین طور نحوه استفاده از اراضی بند ۲ و ۴ این توافقنامه برای طرح اقدام ملی مسکن به امضای طرفین رسید.
وی با اعلان اینکه محورهای کلی اجرای این تفاهمنامه در کارگروه های تخصصی در جریان پیگیری و اقدام قرار دارد گفت: بحث تامین مسکن کارکنان دستگاه های اجرائی همچون برنامه هایی است که همچون گذشته بطور جدی در دستور کار سازمان قرار دارد.
منبع:

1400/04/05
20:15:37
5.0 / 5
242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها