مدیرعامل شركت صنایع پتروشیمی خلیج فارس عنوان كرد

اجرای واحد شیرین سازی پتروشیمی بوعلی در سالهای اوج تحریم و كرونا

اجرای واحد شیرین سازی پتروشیمی بوعلی در سالهای اوج تحریم و كرونا

خوزستان مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اظهار داشت: واحد شیرین سازی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا بندر امام خمینی در سالهای اوج تحریم و کرونا اجرا شد؛ این طرح با هدف افزایش تولید مجتمع پتروشیمی بوعلی به حدود 110 درصد ظرفیت و تولید محصولاتی باکیفیت بیشتر انجام شده است.جعفر ربیعی در آیین افتتاح واحد شیرین سازی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا بندر امام خمینی که امروز (۳ تیرماه) با حضور ویدئوکنفراس رییس جمهور برگزار شد، اظهار نمود: خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی و همکاران ما در گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس توفیق داشتند در سالهای سخت تحریم، جنگ اقتصادی و بیماری کرونا، عملکرد مناسبی در تولید، صادرات، ارزآوری و توسعه صنعت پتروشیمی داشته باشند.

به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: هم اکنون ۱۳ شرکت تولیدی پتروشیمی در هلدینگ خلیج فارس با ظرفیت کل تولید ۲۸ میلیون تن در سال و تولید واقعی ۲۱ میلیون تن محصولات پتروشیمی در سال گذشته، ۶۵ محصول پتروشیمی تولید می کنند.

ربیعی اظهار داشت: میزان صادرات گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در سال قبل حدود ۳ میلیارد دلار و فروش داخلی حدود ۷۳ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی اضافه کرد: در کنار تولید، توسعه صنعت پتروشیمی مجدانه در دستور کار مجموعه هلدینگ خلیج فارس بوده است و هم اکنون ۱۶ طرح پتروشیمی با ظرفیت کل ۲۱ میلیون تن و حجم سرمایه گذاری ۱۷ میلیارد دلار در گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در دست طراحی و اجرا است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اظهار داشت: در سال قبل چهار طرح پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس با حضور رییس جمهور به بهره برداری رسید که با اهمیت ترین این طرح ها، ابرپروژه بیدبلند خلیج فارس بود.

ربیعی اشاره کرد: واحد شیرین سازی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا بندر امام خمینی در سالهای اوج تحریم و کرونا اجرا شد؛ این طرح با هدف افزایش تولید مجتمع پتروشیمی بوعلی به حدود ۱۱۰ درصد ظرفیت و تولید محصولاتی باکیفیت بیشتر انجام شده است.

وی افزود: این طرح حدود ۳۵۰ هزار تن محصول را به مصحولاتی باکیفیت و ارزش بیشتری تبدیل می کند. برای راه اندازی این واحد حدود ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

ربیعی اشاره کرد: در زمان اجرای این طرح بصورت متوسط حدود ۲۵۰ نفر مشغول به کار بودند و الان با شروع به کار آن برای ۴۰ نفر بصورت مستقیم و برای ۱۵۰ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغالزایی شده است.

به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز چهار واحد تاسیسات تقویت فشار گاز نیز در استانهای خوزستان و فارس با دستور رییس جمهور به بهره برداری رسید.
1400/04/03
14:34:27
5.0 / 5
485
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها