جزئیات دریافت كارت اعتباری ۷ میلیونی از پنج بانك

جزئیات دریافت كارت اعتباری ۷ میلیونی از پنج بانك

از این پس باید پنج بانک، کارت اعتباری رفاهی را برای متقاضیان صادر کنند که سقف مبلغ آن برای هر فرد هفت میلیون تومان و بازپرداخت تسهیلات این کارت حداکثر 18 ماه است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در امتداد افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و بهبود پروسه تامین مالی زنجیره تولید، شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره تولید را به پنج بانک «ملی ایران»، «ملت»، «صادرات ایران»، «تجارت» و «رفاه کارگران» ابلاغ نمود.
هر یک از بانکهای نام برده شده می توانند حداقل ۲۰۰ هزار فقره کارت برای کلیه اشخاص حقیقی همچون دارندگان سهام عدالت که تا حالا هیچ میزان از سهام خودرا نفروخته اند و کلیه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه های نقدی یا معیشتی را دریافت می کنند، با سقف فردی معادل هفت میلیون تومان صادر کنند.
شرایط وثایق برای دریافت کارت رفاهی

دراین زمینه، سهام عدالت برمبنای ارزشیابی حداکثر ۶۰ درصد قیمت روز سهام مذکور( برمبنای اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه) و حساب های یارانه نقدی و معیشتی طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها و با در نظر گرفتن کسورات مربوط به اقساط وام های پرداخت شده قبلی، می تواند بعنوان وثیقه های قابل قبول از مشتری مورد پذیرش قرار گیرد.

همچنین، مهلت بازپرداخت اعتبار اعطایی به تشخیص موسسه اعتباری حداکثر ۱۸ ماه است که اعتبار کارت رفاهی برای خرید کالا و خدمات در فروشگاه ها و پذیرنده کارت طی قرارداد اعلامی توسط بانکهای عامل و طرف قرارداد در سامانه رفاهی ایرانیان امکانپذیر است و تراکنش های مالی دیگر چون برداشت وجه و انتقال وجه از کارت مزبور مجاز نیست.
نرخ سود تسهیلات کارت رفاهی چند؟

علاوه براین، نرخ سود تسهیلات این شیوه نامه در قالب مصوبات شورای پول و اعتبار است و موسسه اعتباری می تواند با عقد قرارداد با پذیرنده ها نسبت به اعمال تخفیف به مشتری اقدام نماید.

از طرف دیگر، مؤسسه اعتباری می تواند تسویه مطالبات محقق شده پذیرنده کارت ( شخصی که بوسیله انجام تراکنش اقدام به واگذاری کالا و خیدمات به مشتری می کند) را از روش های زیر انجام دهد:
۱_ استفاده از ابزارهای تامین مالی زنجیره تولید از قبیل صدور اوراق گام، اعتبار اسنادی داخلی ریالی و برات الکترونیکی بمنظور خرید کالاها و خدمات مورد نیاز پذیرنده کارت و انتقال در زنجیره تامین در قالب ضوابط و مقررات مربوطه

۲_ بازپرداخت اقساطی مطالبات متناسب با قرارداد بانک عامل و پذیرنده کارت
همچنین، موسسه اعتباری می تواند نسبت به استفاده از بیمه نامه اعتباری، از شرکت های بیمه دارای مجوز از بیمه مرکزی برای کاهش ریسک بازپرداخت تسهیلات در دامنه مشتریان متقاضی هر موسسه با تعداد حداقل ۲۵ نفر اقدام نماید.

منبع:

1400/04/01
11:50:15
5.0 / 5
310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها