علل افزایش قیمت تخم مرغ

علل افزایش قیمت تخم مرغ

به گزارش فی بگیر دبیرکانون سراسری مرغ تخم گذار گرانفروشی در مغازه ها و حذف گله های مرغ توسط مرغداران را علل افزایش قیمت تخم مرغ دانست.فرزاد طلاکش در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این سؤال که چرا قیمت تخم مرغ در هفته های اخیر افزایش داشته است؟ اظهار داشت: قیمت تخم مرغ درب مرغداری ها افزایش چندانی نداشته و مرغداران همچنان در هرکیلو تخم مرغ ۲۰۰۰ تومان ضرر می دهند. اما اگر در سطح مغازه ها با قیمت ها ی بالا به دست مصرف کنندگان می رسد این امر گرانفروشی بوده و ناشی از عدم نظارت و کنترل موثر این واحدها است.

وی افزود: تا زمانی که تخم مرغ بسته بندی و قیمت دار نشود شرایط به این شکل ادامه دار خواهد بود، چونکه بیشتر از ۳۶۰ هزارباب مغازه و فروشگاه و... در کشور وجود دارد که تخم مرغ عرضه می کنند و نظارت براین تعداد مغازه کار بسیار سختی است.

دبیرکانون سراسری مرغ تخم گذار افزود: هم اکنون بسته بندی تخم مرغ الزامی نیست و بعضی از مغازه ها به صورت فله مبادرت به فروش تخم مرغ می کنند. فروش فله تخم مرغ هم راه را برای افزایش قیمت باز می کند، در حالیکه اگر تخم مرغ اجبار به بسته بندی شود و قیمت آن مشخص شود راه سودجویی و گرانفروشی بسته خواهد شد.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به افزایش قیمت مصوب تخم مرغ هم اشاره نمود و اظهار داشت: قیمت مصوب تخم مرغ باید از هرکیلو ۱۴ هزارتومان به کیلویی ۱۸ هزارتومان برسد. چونکه فروش هرکیلو تخم مرغ با قیمت ۱۴ هزارتومان برای مرغداران ضرر است و این ضرر سبب شده مرغداران مبادرت به حذف گله هایشان کنند و تولید هم کاهش پیدا کند که البته جای نگرانی نیست.

طلاکش در پاسخ به این سؤال که آیا صادرات هم در افزایش قیمت تخم مرغ اثرگذار بوده است یا خیر، اظهار داشت: هم اکنون صادرات سبب افزایش قیمت نشده است و از سویی در این بخش مزیت صادراتی هم نداریم.

منبع:

1400/03/31
09:49:56
5.0 / 5
539
تگهای خبر: تولید , سود , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها