استاندار چهارمحال و بختیاری: سند آمایش سرزمین برپایه اطلاعات روز تدوین شود

استاندار چهارمحال و بختیاری: سند آمایش سرزمین برپایه اطلاعات روز تدوین شود

فی بگیر: شهركرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به توان علمی كارشناسان و صاحب نظران اظهار داشت: سند آمایش استان برپایه اطلاعات روز تهیه و تدوین شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، اقبال عباسی روز پنجشنبه در نشست بررسی مطالعات آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار چهارمحال و بختیاری تصریح كرد: تهیه و تدوین سند آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار استان سبب افزایش رضایتمندی عمومی می گردد.
وی برگزاری نشست های هم اندیشی را در تهیه و تدوین سند آمایش سرزمین ضروری خواند و خاطرنشان كرد: برخی قوانین و محدودیت های زیست محیطی نباید مانع سرمایه گذاری صنعتی شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری هم اظهار داشت: ارتفاع بالا و توزیع نابرابر شیب كمتر از 15 درصد از مهمترین مشكلات و موانع توسعه ای استان است.
حبیب الله وفایی اظهار نمود: وجود منابع طبیعی مناسب، توزیع خاك های مطلوب برای كشت آبی و منابع آبگیری چهارمحال و بختیاری در فلات مرزی ایران جزو بهترین مزیت های توسعه ای این استان به حساب می آید.
وی خاطرنشان كرد: مطالعات طرح های توسعه ای و تدوین سندهای علمی در این خصوص یكی از مهمترین راه های تسریع در روند توسعه همه جانبه و پویای چهارمحال و بختیاری است.
نماینده مردم شهرستان های شهركرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: تهیه و تدوین اسناد توسعه ای چهارمحال و بختیاری به وقت و دقت بیشتری نیاز دارد.
اردشیر نوریان تصریح كرد: نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی برای نهایی شدن و اجرای سند آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار استان نظر مشترك دارند.
نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: مطالعات و اسناد توسعه ای بایستی از بلوغ علمی برخوردار باشد.
محمد خالدی خاطرنشان كرد: تهیه و تدوین سند آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار چهارمحال و بختیاری یكی از بهترین روش های علمی برای تسریع در رسیدن به اهداف توسعه ای در بخش های مختلف به حساب می آید.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار در مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: وجود برخی محدودیت های زیست محیطی نباید مانع اجرای طرح های توسعه ای شود.
علی كاظمی باباحیدری اظهار نمود: البته اجرای تمامی طرح های سرمایه گذاری برای دستیابی به اهداف توسعه ای به رعایت و اجرای قانون نیاز دارد.
معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری و مدیر پروژه تهیه سند آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار استان هم اظهار داشت: هم اینك بین مدیران كل با كارشناسان دستگاه های اجرایی این استان شكاف وجود دارد.
علیرضا شجاعی تصریح كرد: وجود همین شكاف سبب شده تا روند بسیاری طرح های توسعه ای مانند سند آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار چهارمحال و بختیاری طولانی شود.
وی خاطرنشان كرد: رعایت تمامی معیارهای علمی در تهیه و تدوین سند آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار چهارمحال و بختیاری به صورت ویژه مورد توجه مسئولان استان بوده است.
شجاعی خاطرنشان كرد: تبدیل چهارمحال و بختیاری به قطب ورزش و سلامت كشور از نكات مورد توجه در تهیه و تدوین سند آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار استان به حساب می آید.
58 درصد مساحت چهارمحال و بختیاری در ارتفاع بالای 2200 متر قرار گرفته است.
73 درصد وسعت چهارمحال و بختیاری بیش افزون بر 15 درصد و تنها 27 درصد این استان كمتر از 15 درصد شیب دارد.
خبرنگار: وحید رئیسی دهكردی**انتشاردهنده: جهانبخش صفری
7362/6021


1396/10/21
20:07:07
5.0 / 5
5090
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها