چه افرادی و چگونه بیشترین سود را از بیتكوین می برند؟

چه افرادی و چگونه بیشترین سود را از بیتكوین می برند؟

به گزارش فی بگیر خراسان رضوی بیتکوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان، سرانجام در شانزدهم دسامبر ۲۰۱۷ با افزایش قیمت در نمودارها ATH (اوج قیمت) خویش را نمایان کرد.


به نقل از نیوز، در هنگام نوشتن مقاله، BTC (بیت کوین) در نمودارها چیزی بیشتر از ۳۴هزار دلار ارزیابی شده است، در حالیکه کمتر از دو ماه پیش به ۶۴هزار دلار رسیده بود. حالا، در حالیکه میزان اصلاحات در این مورد قابل درک بوده است، حقیقت این است که YTD (از ابتداء سال تاکنون) بیتکوین بازهم بازدهی بیشتر از ۳۵ درصد دارد.
مفهوم این مورد این است که بیتکوین با کنار گذاشتن شکایات آشکار و اغراق آمیز از نوسان، بار دیگر اعتبار خویش را بعنوان ذخیره دارایی با ارزش ثابت کرده است. این مورد بخصوص برای دارندگان رمزنگاری در کشورهایی که امکان دارد شهروندان لزوما به دارایی های با عملکرد بالا دسترسی نداشته باشند، بسیار قدرتمند است.
بنابراین باید بررسی کرد، چه کسی بیشترین بهره را از رونق صعودی بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان می برد که مبحث آخرین گزارش Chainalysis است. شایان ذکر است، گزارش مذکور فقط به دستاوردهای تحقق یافته سال ۲۰۲۰ پرداخته است. با عنایت به این حقیقت که در سال ۲۰۲۱ شاهد صعود بیتکوین حتی بالاتر از این میزان بودیم پس میتوان انتظار داشت که ارقام مربوط حتی بالاتر باشند.
نتایج این گزارش نشان داد، سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده بیشتر از ۴ میلیارد دلار سود واقعی بیتکوین در طول سال کسب کرده اند این رقم سه برابر بیشتر از چین است تحولی که احیانا در پشت مبادلات مستقر در ایالات متحده وجود داشته و به ورودی های عظیم در اوایل سال اشاره دارد و به نظر می آید بیشتر آن در انتهای سال تحقق یافته است.
یافته های جالب تر پایین نمودارها بودند. در حالیکه همه انتظار داشتند ایالات متحده و چین از همه جلوتر باشند، اما آنچه واقعا انتظار نمی رفت تناقض در معیارهای اقتصادی خوب و سرمایه گذاری های بیتکوین بود.


طبق Chainalysis، کشورهایی مانند ویتنام و جمهوری چک بالاتر عمل می کنند. ویتنام، یک کشور با درآمد متوسط باآنکه در رتبه ۵۳ در نمودارهای تولید ناخالص داخلی قرار دارد اما با ارقام ۳۵۱ میلیون دلار در رتبه سیزدهم سود سرمایه گذاری بیتکوین جای گرفته است. به همین ترتیب، در حالیکه کشور اروپای مرکزی رتبه ۵۴ در نمودار تولید ناخالص داخلی را دارد، هنگام بررسی سرمایه گذاری های بیتکوین در رتبه هجدهم بود.
برعکس این موارد هم وجود داشت و هند نمونه اصلی آن بود. پنجمین اقتصاد بزرگ جهان با تولید ناخالص داخلی ۲.۹ تریلیون دلار در رتبه پایین تر از ۱۸ قرار گرفت. این امکان دارد نتیجه عدم پذیرش دولت هند در مقابل ارز رمزپایه باشد.
در اینجا باید تصریح کرد که چنین عملکردی در کشورهایی مانند ترکیه هم دیده می شود، پیوسته دولت و بانک مرکزی به رهبری اردوغان دارندگان رمزنگاری و نهادهایی را که با آنها سر و کار دارند سرکوب می کنند با این وجود دولت ملی با عنایت به سودهای محقق شده بیتکوین برای سال ۲۰۲۰ در رتبه شانزدهم قرار گرفته است. میتوان فرض کرد که چنین اتفاقی در سال ۲۰۲۱ رخ ندهد، بخصوص از آنجائیکه اقدامات اخیر اعتماد جامعه محلی را نسبت به دارایی ها متزلزل کرده است.
یافته های ذکر شده را باید در زمینه توسعه اخیر و تصمیم السالوادور برای تبدیل بیتکوین به پول قانونی هم در نظر گرفت.
کشور آمریکای مرکزی با داشتن همین رشد بیشتر از ۳درصد در دو قرن گذشته، آمار قابل توجهی برای تولید ناخالص داخلی ندارد. بعلاوه، گزارش سال قبل بانک جهانی این فرضیه را بیان کرد که اقتصاد این کشور می تواند حدودا ۹ درصد به علت بیماری همه گیر کووید-۱۹ کاهش داشته باشد. برای چنین کشوری که با مشکل مالی روبرو است، پذیرش بیتکوین بعنوان پول قانونی یک قدم بزرگ است، اقدامی که ارزش در رابطه با بزرگترین ارز رمزپایه جهان را برجسته می کند.
با عنایت به گزارش Chainalysis، اعتبار بیتکوین هم بعنوان ذخیره ارزش اعتبار دو برابر می شود، با عنایت به این حقیقت که انتظار می رود رمزنگاری بیشتر از پیش افزایش یابد، این دستاوردهای تحقق یافته احیانا سال جاری بیشتر رشد خواهند کرد.
منبع:

1400/03/22
14:39:16
5.0 / 5
677
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها