اخطار قطع برق به هتل ها داده شد

اخطار قطع برق به هتل ها داده شد

به گزارش فی بگیر رئیس جامعه هتلداران ایران از اخطارِ قطع برق به هتل ها در صورت کاهش ندادن بار مصرف تا ۵۰ درصد اطلاع داد.


جمشید حمزه زاده به ایسنا اظهار داشت: در بیشتر شهرها همچون مشهد و تهران، از سوی شرکت توزیع برق پیامی با این محتوا آمده است: «بر اساس مصوبه هیأت دولت، تمام صنایع از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ تا آخر شهریور از ساعت ۱۲ تا ۲۱ باید با ۵۰ درصد بار مصرفی مشابه هفته اول خرداد فعالیت کنند. در صورت عدم رعایت، در تذکر اول ۲۴ ساعت و در تذکر دوم ۴۸ برق مشترک قطع خواهد شد.»
او ضمن اشاره به غیرفعال بودن خیلی از هتل ها در دوران کرونا و کاهش سفرها، اضافه کرد: هتل چه مسافر داشته باشد، چه نداشته باشد، به هر حال مصرف برق ثابتی دارد و بطور قطع کاهش بار مصرف با عنایت به تجهیزات مورد استفاده، صددرصد مشکل بوجود می آورد. هتل های بزرگ هم با عنایت به داشتن فضاهای عمومی گسترده و مصرف برق بالا بطور قطع بیشتر صدمه می بینند و هتل های کوچک با عنایت به خساراتی که متحمل می شوند، حتما رو به تعطیلی خواهند رفت. همه مراکز که مجهز به ژنراتور برق نیستند.
حمزه زاده اظهار داشت: اگر این دستور اجرا شود، در وضع موجود هزینه هتل ها باز هم افزوده می شود، چنین اقدامی به هیچ وجه در جهت پشتیبانی از صنعت هتلداری نیست. متاسفانه به جای حمایت، شاهد تحمیل هزینه های بیشتر از جانب دولت به صنعت هتلداری و گردشگری هستیم.
پیشتر، به دنبال قطعی گسترده برق، صدای اعتراض صاحبان صنایع و تولید نسبت به زیان مالی و خسارت تحمیل شده بلند شده بود. به قول آنها خسارت اقتصادی ناشی از قطعی برق به مراتب بیشتر از هزینه برق برای کشور است.1400/03/17
13:26:33
5.0 / 5
304
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها