معاون وزیر راه و شهرسازی:

تمدید قراردادهای اجاره هنوز تصویب نشده است

تمدید قراردادهای اجاره هنوز تصویب نشده است

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پیشنهاد تمدید و تعیین سقف قراردادهای اجاره در سال 1400 ارائه شده اما تا کنون تصمیمی در زمینه اتخاذ نشده است.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: سال قبل باتوجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ ستاد ملی کرونا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، بخشنامه تمدید قراردادهای اجاره و همین طور تعیین سقف برای اجاره بها را تصویب کرد. امسال نیز وزارتخانه همان پیشنهاد سال قبل را ارائه کرده اما هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و احیانا در جلسه شنبه دو هفته بعد ستاد ملی کرونا دراین زمینه اعلام نظر خواهد شد.
وی ادامه داد: تمدید و افزایش تسهیلات کمک ودیعه مسکن نیز از طرف وزارت راه و شهرسازی ارائه شده که احیانا در همان جلسه به تصویب می رسد و جزییات آن اعلام می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: ما جایی نگفتیم که قراردادهای اجاره به منوال سال قبل خواهد بود. ما عضوی از ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم که درباب مسائل بخش مسکن تمرکز بیشتری داریم. بدین سبب موضوعات مربوط به این حوزه را پیشنهاد می دهیم. امیدواریم تا حدود ۱۰ روز آینده سه موضوع مبلغ وام ودیعه مسکن، تمدید و تعیین سقف قراردادهای اجاره به جمع بندی برسد و بتوانیم این موارد را تا اختتام خردادماه عملیاتی نماییم.
بگفته محمودزاده، برای الزام به تمدید قراردادهای اجاره داشتن اجاره نامه سه برگی کفایت می کند و کد رهگیری الزامی نیست اما برای دریافت تسهیلات لازم است و اگر مستاجری فاقد کد رهگیری باشد به او پرداخت نخواهد شد. البته توافقی دراین زمینه با اصناف صورت گرفته که با مبلغی ناچیز برای مستاجران کد رهگیری صادر کنند.
بدین سبب گزارش، تیرماه سال ۱۳۹۹ باتوجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ ستاد ملی کرونا اعلام نمود که قراردادهای اجاره باید تا اعلام اختتام رسمی کرونا تمدید شود. بر این اساس اضافه اجاره بها در تهران بیش از ۲۵ درصد، در کلانشهرها بیش از ۲۰ درصد و در سایر شهرها بیش از ۱۵ درصد ممنوع می باشد. این میزان اجاره بها تا زمانی که وزرات بهداشت و درمان شرایط این ویروس را از حالت اضطرار خارج کند ادامه خواهد داشت. برای سال جاری هنوز تصمیمی از طرف ستاد کرونا اعلام نشده است.1400/03/12
22:53:45
5.0 / 5
573
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها