سهم اندك ایران از بازار 2 میلیارد دلاری پلیمر پاكستان

سهم اندك ایران از بازار 2 میلیارد دلاری پلیمر پاكستان

به گزارش فی بگیر دبیر کمیته علمی نخستین همایش بین المللی توسعه صادرات صنایع پلیمری اظهار داشت: ایران با دارا بودن سهم 5 درصدی از بازار پلیمری پاکستان، تنها حدود 103 میلیون دلار صادرات محصولات پلیمری و پلاستیکی به کشور پاکستان دارد و رتبه ششم را در این بازار دارد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، رضا توفیقی، امروز در نشستی خبری با اعلان اینکه صنعت پلیمر ایران ۱.۵ درصد GDP کشور را به خود مختص کرده است، اظهار نمود: این در در حالی است که ۳.۶ درصد اشتغال ایران در این صنعت است و این مسئله نشان میدهد که صنعت پلیمر یک صنعت اشتغال زا شمرده می شود.
وی ادامه داد: یکی از با اهمیت ترین مشوق ها برای فعالان صنعت پلیمر، موافقتنامه های دو جانبه یا چندجانبه ایران است و ما تلاش می نماییم ظرفیت های چنین موافقتنامه هایی را برای فعالان صنعت پلیمر تشریح نماییم.
توفیقی با اشاره به امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی بین یران و اوراسیا اظهار داشت: در این موافقتنامه بیش از ۶۰ درصد اقلام مورد توافق دو طرف، مربوط به صنایع پلیمری و پلاستکی است و این فرصت مغتنمی است تا فعالان صنعت پلیمر ایران سهم صادرات محصولات پلیمری کشور را در بازار ۴.۵ میلیارد دلاری اوراسیا بالا ببرند.
وی افزود: در صورتیکه واردات محصولات پلیمری در بازار اوراسیا سالانه به ۴.۵ میلیارد دلار می رسد، سهم ایران از این بازار حدود ۶۰۰ میلیون دلار است.
دبیر کمیته علمی نخستین همایش بین المللی توسعه صادرات صنایع پلیمری همین طور به بازار ۲ میلیارد دلاری محصولات پلیمری در پاکستان اشاره نمود و اظهار داشت: ایران با دارا بودن سهم ۵ درصدی از بازار پلیمری پاکستان، تنها حدود ۱۰۳ میلیون دلار صادرات محصولات پلیمری و پلاستیکی به کشور پاکستان دارد و رتبه ششم را در این بازار دارد؛ در صورتیکه کشور چین از فرصت های این بازار بهره برده و اولین صادرکننده محصولات پلیمری به پاکستان است.
وی ادامه داد: یکی از راهکارهای توسعه صادرات محصولات پلیمری به پاکستان این است که در جریان بازبینی موافقتنامه تجارت ترجیحی با این کشور، محصولات پلمیری نیز شامل تخفیفات تعرفه ای شوند.
همین طور مسعود جمالی- مسئول کمیسیون صادرات انجمن ملی صنایع پلیمر ایران در این جلسه از برگزاری نخستین همایش بین المللی توسعه صادرات صنایع پلیمری در ایام ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: این همایش در چهار محور معرفی ظرفیت ها، بررسی بازارهای هدف و شناسایی بازارهای جدید، آشنایی با قوانین و شناسایی چالش ها و نقش تشکل ها در توسعه پایدار صنایع پلیمری برگزار می گردد.
وی ادامه داد: در سالهای قبل همیشه صادرات صنایع پلیمری در ردیف های اول تا سوم صادرات غیرنفتی کشور بوده و این ظرفیت وجود دارد که به فعالان این عرصه، مسئولان و مردم، میزان موفقیت در صادرات پلیمری کشور را اعلام نموده و در جهت توسعه این بازار پرپتانسیل در قالب برگزاری همایش های تخصصی، اطلاع رسانی نماییم.
مسئول کمیسیون صادرات انجمن ملی صنایع پلیمر ایران از برگزاری اولین مراسم تجلیل از صادرکنندگان پویای صنایع پلمیری آگاهی داد و اظهار داشت: این مراسم تجلیل از صادرکنندگان فعال این عرصه، در جریان برگزاری نخستین همایش بین المللی توسعه صادرات صنایع پلیمری برگزار می گردد.
منبع:

1400/03/10
23:02:50
5.0 / 5
330
تگهای خبر: تجارت , توسعه , دلار , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها