امكان لغو فروش سهام عدالت برای مشمولان

امكان لغو فروش سهام عدالت برای مشمولان

به گزارش فی بگیر در حالیکه حدود یکسال از آزاد سازی سهام عدالت گذشته است، خیلی از سهامداران از فروش نرفتن سهام عدالت خود گلایه دارند. درصورتی که شرایط بازار امکان فروش سهام و واریز وجه حاصل از فروش آنرا به کارگزاری ها نمی دهد؛ ازاین رو مشمولان می توانند سفارش خویش را لغو کنند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ بود که فرایند آزاد سازی سهام عدالت صورت گرفت و مشمولان می توانستند یکی از دو روش مستقیم و غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کنند.
براین اساس، کسانی که روش مستقیم را انتخاب کردند می توانستند در ابتدا ۳۰ و سپس ۶۰ درصد از پرتفوی خویش را از راه بانک ها یا کارگزاری ها به فروش برسانند.
البته این تصمیمات در زمانی گرفته شد که شاخص بورس در محدوده دو میلیون واحد قرار داشت، ازاین رو فشار فروش در بازار وجود نداشت اما ناگهان ورق بازار برگشت که یکی از عوامل آن همین فشار فروش های سهام عدالت بود. بنابراین سهام عدالت دیگر خریدار نداشت و خیلی از مشمولان که سهام خویش را برای فروش گذاشتند، هنوز وجه خویش را دریافت نکرده اند.

البته طبق آمار، سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سهم خویش را فروختند و بیشتر از حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان هم وجه دریافت کرده اند.

در این راستا، امکان لغو کردن سفارش فروش سهام عدالت برای مشمولان وجود دارد و تا اواخر فروردین ماه حدود ۷۰۰ هزار نفر هم سفارش فروش خویش را لغو کردند.
مشمولان برای لغو کردن سفارش فروش خود باید به بانک یا کارگزاری که سفارش فروش داده بودند رجوع و سفارش خویش را لغو کنند.
منبع:

1400/03/10
10:41:52
5.0 / 5
311
تگهای خبر: سهام , سهامداران , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها