استاندار خراسان رضوی:

اجازه گران كردن كالا را به سودجویان نمی دهیم

اجازه گران كردن كالا را به سودجویان نمی دهیم

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: اجازه نمی دهیم عده ای بخواهند با سوءاستفاده از مناسبت های مختلف كالایی را گران و مردم را نگران كنند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا علیرضا رشیدیان سه شنبه شب در نشست كمیسیون تنظیم بازار خراسان رضوی اضافه كرد: اگر جایی احساس شود كه بازار قابل كنترل نیست، جلو افزایش قیمت را به صورت سلبی با استفاده از اداره تعزیرات و یا ایجابی با استفاده از عرضه مستقیم كالا خواهیم گرفت.
وی ادامه داد: اگر واحدهای صنفی و اتحادیه ها قیمت های مصوب را رعایت نمایند نیازی به عرضه مستقیم نیست اما اگر از این حالت خارج شود در كوتاهترین زمان ممكن و تا كنترل قیمت بازار، توزیع مستقیم انجام می گردد.
وی با اشاره به اینكه در ستاد تنظیم بازار از تولید كننده، شبكه توزیع و مصرف كننده حمایت می نماییم، اضافه كرد: یكی از دغدغه های مسئولان تامین كالاهای اساسی و پرمصرف است و همه وظیفه داریم برای زندگی همراه با آرامش و امنیت مردم تلاش نماییم.
استاندار خراسن رضوی اظهار داشت: تاكید همه مسئولان این است كه كار جهادی صورت گیرد تا مردم در مورد گرانی، نگرانی نداشته باشند.
رشیدیان اظهار نمود: مردم باید توجه نمایند بعضی اوقات كه افزایش قیمتها مطرح می شود، حجم تغییرات و افزایش قیمت را با 6 سال پیش مقایسه كنند؛ هرچند كه ما هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمی نماییم.
وی ادامه داد: نگرانی هایی كه در مورد گرانی به جامعه پمپاژ می گردد بیش از واقعیت بیرونی است كه با اطلاع رسانی شفاف نگرانی ها و حساسیت ها رفع می گردد و مسئولان دستگاههای دولتی، نظارتی و غیردولتی مانند اصناف و اتحادیه ها هم باید اطلاع رسانی مستمر برای مردم داشته باشند.
وی، رفع دغدغه مردم در مورد گرانی را وظیفه مسئولان دانست و اضافه كرد: مردم نباید نسبت به قدرت خرید خود هیچ نگرانی داشته باشند.
وی اظهار داشت: هر مقدار بتوانیم از نظارت اصناف كمك بگیریم و نظارت مردمی بیشتر باشد برخوردهای حقوقی و دولتی و تنش كمتر خواهد شد.
رشیدیان اضافه كرد: درخواست ما افزایش نظارت بر نحوه ارائه، توزیع خرد و اطمینان بخشی به مردم است كه تفاوتی بین قیمت ها در بالا و پایین شهر نباشد بلكه قیمتها بر حسب سود مشروع و متعارف باشد.
وی اظهار نمود: طبق مصوبه چهارم دی ماه دولت تا آخر فروردین سال آینده در كالاهای مصرفی و حمل و نقل اجازه افزایشی وجود ندارد.
وی در مورد پرداخت مطالبات چغندركاران استان هم اظهار داشت: پرداخت مطالبات چغندركاران از روز شنبه 23 دیماه آغاز می گردد.

*كاهش، میزان درصد گرانی
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های كشاورزی سازمان جهاد كشاورزی خراسان رضوی هم با اشاره به گران شدن مواد پروتئینی، اظهار داشت: قیمت گوشت گوسفندی در بازه زمانی 84 تا 92 به میزان 489 درصد افزایش یافت و حال آنكه از 92 تا 95 تنها 24 درصد رشد داشته است.
سیدحمیدرضا جوادی ادامه داد: گوشت مرغ هم از 84 تا 92 به میزان 379 درصد و تخم مرغ در همین بازه 340 درصد افزایش قیمت یافت و همین اقلام از سال 92 تا 95 به ترتیب 8 و 2 درصد افزایش قیمت یافتند.
وی ادامه داد: برنج ایرانی درجه یك هم از سال 84 تا 92 به میزان 413 درصد و شیر 252 درصد افزایش قیمت داشت و از سال 92 تا 95 قیمت برنج 39 درصد و شیر 7 درصد افزایش را نشان داده است.
در این نشست رئیس سازمان جهاد كشاورزی خراسان رضوی و مدیركل دامپزشكی استان هم بر آمادگی لازم برای تامین همه مایحتاج ضروری مردم در بخش های كشاورزی و دامی تاكید نمودند.
كانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram. me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
7507/5132

 

1396/10/19
23:47:50
5.0 / 5
4749
تگهای خبر: سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها