موسسه اعتباری كاسپین در بانك آینده ادغام می شود؟

موسسه اعتباری كاسپین در بانك آینده ادغام می شود؟

به گزارش فی بگیر درحالیکه پیش از این عنوان شد که در ماه های پیش رو موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده ادغام می شود، مسؤلان این بانک می گویند که در این حوزه، هنوز ابلاغیه رسمی از سمت بانک مرکزی دریافت نشده است و منتظر دستور رسمی بانک مرکزی هستند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، به تازگی گفته هایی در خصوص ادغام موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده مطرح شده است؛ ماجرا به این برمی گردد که در اسفندماه ۱۳۹۴ بانک مرکزی با دادن مجوز به این مؤسسه با نام جدید «کاسپین» موافقت نمود.
این مؤسسه در جهت برنامه ساماندهی بانک مرکزی از ادغام مؤسسه های مالی اعتباری فرشتگان و فردوسی پدید آمده است.

فعالیت مؤسسه کاسپین به دنبال ادعایی که در مورد کسری دارایی حدود ۵٬۶۰۰ میلیارد تومانی تعاونی فرشتگان بعنوان یکی از زیرمجموعه های آن عنوان شد با مشکل هجوم سپرده گذاران برای برداشت سپردهه خود و به تبع کمبود نقدینگی در مؤسسه با مشکل مواجه گردید. در نهایت دولت با تأمین بودجه، پرونده این موسسه و چند تعاونی اعتباری دیگر را برچید که همین مساله باعث اعتراض کارشناسان اقتصادی شد.

اما در ایام اخیر عنوان شده که ادغام موسسه کاسپین در بانک آینده در حال انجام می باشد و این بانک با ادغام این موسسه مجوز افزایش تعداد شعب خویش را می گیرد. اما پیگیری های ایسنا از بانک آینده، مبین این است که در این حوزه، هنوز ابلاغیه رسمی از سمت بانک مرکزی دریافت نشده است.
بنابراین، بانک آینده برای ادغام موسسه اعتباری کاسپین منتظر دستور رسمی بانک مرکزی است. از طرفی، در صورت ادغام موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده از این به بعد این موسسه با تابلوی بانک خصوصی فعالیت می کند.
منبع:

1400/03/05
11:18:32
5.0 / 5
729
تگهای خبر: اقتصاد , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها