در كمیسیون بودجه مقرر شد

پرداخت حقوق اقشار مستمری بگیر و اعتبار كالاهای اساسی در اولویت قرار می گیرد

پرداخت حقوق اقشار مستمری بگیر و اعتبار كالاهای اساسی در اولویت قرار می گیرد

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از توافق این کمیسیون با سازمان برنامه و سازمان هدفمندی یارانه ها برای در اولویت قرار گرفتن پرداخت حقوق اقشار مستمری بگیر، بهزیستی، کمیته امداد و اعتبار کالاهای اساسی و گندم آگاهی داد.


حجت الاسلا سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (یکشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که با حضور پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه و حاجتی رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست گزارش عملکرد منابع و مصارف سال ۱۳۹۹ هدفمندسازی یارانه ها و میزان درآمدهای وصولی سال جاری و نحوه تخصیص منابع به مصارف مندرج در قانون باتوجه به میزان تحقق آن مورد بررسی قرار گرفت.
وی بررسی میزان تحقق درآمدهای مربوط به تبصره ۱۴ و هدفمندسازی یارانه ها را از مباحث مهم در جلسه امروز عنوان و اشاره کرد: باتوجه به گزارش سازمان برنامه و بودجه درآمدهای پیش بینی شده برای ۲ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ بطور کامل به دست نیامده که البته این مساله طبیعی است و هیچگاه بطور کامل وصول نمی گردد و بعد در ماه های بعد جبران خواهد شد.
میرتاج الدینی افزود: قسمتی از درآمدهای بودجه از محل فروش منابع نفتی بوده و ارز حاصله در اختیار بانک مرکزی قرار می گیرد که حدود یک و نیم میلیارد دلار از سال قبل درآمد حاصل از فروش منابع نفتی بوده است. بانک مرکزی بر طبق سیاست های خود ارز را به تدریج در بازار تزریق کرده و آنرا تبدیل به ریال می کند تا منابع حاصله را به سازمان هدفمندی یارانه ها منتقل کند.
وی همین طور تصریح کرد: در این جلسه به توافق رسیدیم که سازمان هدفمندی یارانه ها و سازمان برنامه و بودجه تا زمان حصول منابع کامل، اولویت بندی لازم را انجام دهد و پرداخت حقوق اقشار مستمری بگیر، بهزیستی، کمیته امداد و اعتبار کالاهای اساسی و گندم را بطور کامل پرداخت کند و نسبت به سایر موارد در تبصره ۱۴ در ماه های بعد و بعد از حصول منابع کامل جبران کند. همین طور قرار شد در جلسات آینده سازمان هدفمندی یارانه ها گزارشات کامل تری را ارائه و تصمیم گیری های لازم صورت گیرد.1400/03/02
21:50:28
5.0 / 5
404
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , دلار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها