گلایه متقاضیان مسكن مهر

اقساط می دهیم اما خبری از تحویل واحد نیست

اقساط می دهیم اما خبری از تحویل واحد نیست

فی بگیر: در صورتیکه تا کنون 2 میلیون و 113 هزار و 380 نفر از متقاضیان مسکن مهر دفترچه اقساط دریافت کرده اند، برخی افراد می گویند که ماه هاست در حال پرداخت اقساط هستند و خبری از تحویل واحدهایشان نیست.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، خیلی از متقاضیان مسکن مهر از عدم تحویل واحدهای خود آن هم در شرایطی که ماههاست دفترچه اقساط دریافت کرده و در حال پرداخت قسط هستند خبر می دهند. البته این مشکل جدیدی نیست و همیشه نارضایتی متقاضیان را در پی داشته است؛ بطوریکه گفته می شود بانک مسکن برای فروش اقساطی به کارگزاری های مسکن مهر و متقاضیان فشار می آورد.
شنیده می شود که شرکت عمران در شهرهای پرند، پردیس و هشتگرد برای تحویل واحدهای باقی مانده مسکن مهر تلاش می کنند. از آن طرف متقاضیان می گویند که گاهی واحدها را ناقص تحویل می گیرند. برخی حتی بیان می کنند که خانه ها فاقد انشعابات است.
محمدحسن علمداری ـ عضو هیات مدیره بانک مسکن ـ بتازگی گفته که در مجموع ۲ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۳۸۰ واحد مسکن مهر، فروش اقساطی و تعیین تکلیف شده اند. او اعلام نموده که ۷۳۲۲ واحد مسکن مهر در دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ فروش اقساط شده است.
در شرایطی که بسیاری آپارتمان های مسکونی مهر خدمات و انشعابات ندارند معین نیست منظور علمداری از تعیین تکلیف واحدها چیست. در شهر جدید پردیس که طبق گفته مهدی هدایت ـ مدیرعامل عمران پردیس ـ روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل می شود، مشکلاتی همچون نقصها واحدها، سختگیری در اعطای دفترچه اقساط از طرف بانک و الزام به معرفی ضامن کارمندی، عدم ایفای کامل تعهدات پیمانکاران و البته تاخیر در تحویل واحدها، ناراحتی و ایجاد مشکل برای متقاضیان را در پی دارد.
تعداد دقیق واحدهای مسکن مهر که از ابتدا کلنگ زنی شد معلوم نیست. برخی آنرا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار و بعضی دیگر ۲ میلیون ۳۰۰ هزار واحد عنوان می کنند. این در حالیست که مدیرعامل سابق و فقید بانک مسکن، مرحوم ابوالقاسم رحیمی انارکی اواخر سال ۱۳۹۸ تعداد مسکن مهر را بیش از ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار واحد عنوان کرده بود.
به هر حال برمبنای اعلام محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ اکنون ۳۸ هزار واحد مسکن مهر در کشور باقی مانده است که در ماه های آتی و پیش از اتمام دولت تکمیل شده و به بهره برداری می رسد. این در حالیست که محاسبات، عدم تکمیل ۶۱ هزار واحد بلامعارض را نشان میدهد که ۲۶ هزار واحد در شهرهای با جمعیت بیش از ۲۵ هزار نفر و ۳۵ هزار واحد در شهرهای جدید قرار دارد.
چند روز قبل هم احمد اصغری مهرآبادی ـ قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ـ قول داد واحدهای باقیمانده تا اختتام کار دولت دوازدهم به پایان برسد؛ وعده ای که البته او از سال ۱۳۹۵ همیشه تکرار کرده است. اما نبود خدمات و انشعابات ناشی از عدم همکاری دستگاههای خدمات رسان، مانع از تحقق وعده های مسئولان شد. به هر حال مهرآبادی بتازگی یک دفعه دیگر گفته است که واحدها عموما در مراحل پایانی کار هستند و تنها مواردی مثل نازک کاری و محوطه سازی آنها باقی مانده که این موارد هم تا اختتام کار دولت دوازدهم به پایان خواهد رسید.
منبع:

1400/03/01
21:03:56
5.0 / 5
319
تگهای خبر: پرداخت , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها