پرداخت سود سهام عدالت

پرداخت سود سهام عدالت

به گزارش فی بگیر پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ از امروز آغاز می گردد. به قول رئیس سازمان خصوصی سازی، پرداخت این مبالغ از دهك های پایین درآمدی شروع می گردد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، چند ماه بود كه از سازمان خصوصی سازی خبر می آمد كه مقرر است سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ به حساب مشمولان واریز شود. حتی از مدت ها قبل برای واریز این سود به حساب مشمولان، از مردم شماره شبای بانكی گرفته شده و طی تفاهم هایی با بانك مركزی، این شماره های شبا مورد تایید هم قرار گرفته بود.
سازمان خصوصی سازی به تازگی درباره نحوه واریز سود سهام عدالت كه قرار بود تا انتهای شهریور امسال صورت گیرد، اعلام نموده بود كه "امسال برای اولین بار سود سهام عدالت به صورت قانونی در اختیار مشمولان قرار می گیرد". البته مهلت قانونی پرداخت سود سال مالی ۱۳۹۵ هنوز هم تمام نشده چون كه آخر سال مالی برخی شركت ها آخر تابستان است و آن ها قانونا فرصت دارند تا هشت ماه بعد از آن سود شركت را به سهامداران تخصیص دهند.
با توجه به اینكه طرح ۱۰ ساله سهام عدالت تمام شده، شركت های سرمایه پذیر از سال ۱۳۹۵ باید سود را با استفاده از واگذاری به سازمان خصوصی سازی در اختیار مشمولان قرار می دادند. همانطور كه اشاره شد آخر تیرماه زمان صدور مصوبات شركت های سرمایه پذیر بود و طبق قانون، شركت ها تا هشت ماه فرصت دارند این سود را به سهامداران بدهند.
رئیس كل سازمان خصوصی سازی سابقا تاكید كرده بود كه این سازمان به باعث مصوبه شورای عالی اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ موظف است این سود را از شركت های سرمایه پذیر مطالبه و به حساب مشمولان واریز كند، اما تا زمانی كه این سودهای دریافتی به حد نصاب نرسیده باشد امكان این كار وجود ندارد.
وی درباره مبالغی كه شركت های سرمایه پذیر به سازمان خصوصی سازی داده اند هم گفته بود كه حدود ۲۰ درصد یعنی حدود ۶۵۰ میلیارد تومان از ۳۴۰۰ میلیارد تومان سود مصوب به حساب سازمان خصوصی سازی واریز شده و ما اعلام كردیم كه تا آخر شهریور واریز سود سهام عدالت در یك مرحله آغاز خواهد شد. البته در خلال یك ماه گذشته به علت بعضی مشكلات فنی امكان واریز سود در مرحله اول كمی به تاخیر افتاده است اما می توان این قول را به مردم داد كه در چند روز آینده واریز مرحله اول سود آغاز خواهد شد.
پوری حسینی بارها تاكید كرده كه "نباید تلقی شود كه قرار بوده تا آخر شهریور سود به صورت كامل واریز شود چون كه شركت های سرمایه پذیر تا انتهای اسفند برای واریز سود مصوب خود فرصت دارند. البته این فرصت تا آخر شهریور، توسط شورای عالی سیاستهای اجرایی اصل ۴۴ به مدت یك ماه تمدید گردید و مشمولان تا آخر مهرماه فرصت داشتند در صورت تمایل، ارزش سهام خویش را تا سقف یك میلیون تومان بالا برند كه این فرصت هم به اتمام رسیده است. "
او همینطور اظهار داشت كه واریز سود برای همه ۴۷ میلیون نفر به صورت یكجا امكان پذیر نیست و سود سهام عدالت به مرور به حساب مشمولان انتقال خواهد یافت.
اما در جلسه امروز رئیس جمهوری با وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار شد آن دسته از مشمولان كه از محل تخفیف یا آورده خود یك میلیون تومان سهام دارند، ۵۰ هزار تومان دریافت كنند. این رقم در نوبت های بعدی تا ۱۵۰ هزار تومان تكمیل می گردد. سایر مشمولان سهام عدالت هم متناسب با سهام خود از سود متعلقه بهره مند می شوند كه رئیس سازمان خصوصی سازی هم این خبر را تایید كرده و جزئیات آن هم از جانب وی بزودی اعلام می گردد.


 

1396/10/18
18:22:15
5.0 / 5
4885
تگهای خبر: سهام , سرمایه , سهامداران , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها