نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس خبر داد:

تصویب و ابلاغ طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان

تصویب و ابلاغ طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان

فی بگیر: لرستان نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس از تصویب و ابلاغ طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان آگاهی داد.


حسین گودرزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به عدم بارش ها امسال و خشکسالی به وجود آمده، دامداران عشایری و روستایی باید مورد حمایت قرار می گرفتند تا دسترنج آنها که بصورت دام سبک و سنگین است بر اثر خشکسالی تلف نشود.
وی اضافه کرد: بنا بر این یک تذکر کتبی با موضوع " ایجاد مشکل برای دامداران بر اثر وقوع خشکسالی و ضرورت خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان " به خاوازی وزیر جهاد کشاورزی دادم تا مصوبه خرید تضمینی دام تهیه و تصویب شود.
گودرزی اشاره کرد: با پیگیری های همه جانبه صورت گرفته وزیر جهاد کشاورزی مصوبه خرید تضمینی دام عشایر و روستائیان به قیمت هر کیلو ۴۵۰ هزارریال را از هیئت وزیران ستاندن نمود.
این نماینده مجلس اضافه کرد: همین طور شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور بعنوان مباشر خرید موضوع این مصوبه تعیین می شود و سازمان امور عشایر ایران نسبت به تعیین تعداد و ترکیب دام قابل خریداری در مناطق عشایری با اولویت شرایط خشکسالی و اعلام آن به مباشر خرید اقدام می کند.
وی تصریح کرد: به ازای خرید هر کیلوگرم دام موضوع این مصوبه، معادل سه کیلوگرم جو وارداتی با قیمت مصوب از محل ذخائر راهبردی کشور به اتحادیه تعاونی های عشایری جهت تامین خوراک دام عشایر تحویل می شود.
این نماینده مجلس اظهار نمود: امیدواریم با این مبادرت به موقع وزارت جهاد کشاورزی دامداران که در زمره موثرترین تولید تولیدکنندگان کشور هستند بتوانند با فروش تضمینی محصول خود گرفتار زیان و از دست دادن شغل خود نشوند.
منبع:

1400/02/25
10:52:34
5.0 / 5
615
تگهای خبر: تولید , سهام , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها