كرونا درآمد نصف مردم جهان را كاهش داد

كرونا درآمد نصف مردم جهان را كاهش داد

فی بگیر: مجموع درآمد شاغلین جهانی در نتیجه کرونا 1.6 تریلیون دلار کاهش یافته است.


به گزارش فی بگیر به نقل از خبرگزاری فرانسه، در دو سال اخیر اقتصاد جهانی شاهد یکی از بدترین شرایط خود در نتیجه شیوع ویروس کرونا و تعطیلی گسترده کسب وکارها بود. شمار زیادی از مردم در سراسر جهان کار خودرا به شکل موقت یا همیشگی از دست دادند و بخش بزرگی هم با کاهش محسوس درآمدهای خود مواجه گشتند. موسسه گالوپ در بررسی جدید خود دریافته است از هر دو نفر، یک نفر در نتیجه شیوع ویروس کرونا با کاهش درآمدهای خود روبه رو شده است. طبق برآورد این موسسه که با مشارکت ۳۰۰ هزار نفر از ۱۱۷ کشور تهیه شده، مجموع درآمد شاغلین جهانی طی این مدت ۱.۶ تریلیون دلار کاهش یافته است.
در میان کشورهای مختلف، بیشترین کاهش درآمد در تایلند به ثبت رسیده که درآمد شاغلین در آن ۷۶ درصد به نسبت دوران قبل همه گیری کمتر شده است. در طرف مقابل اما سوییسی ها با کاهش ۱۰ درصدی، کمترین خسارت را از کرونا دیده اند. در بولیوی، میانمار، کنیا، اوگاندا، کنیا و اندونزی هم کاهش درآمدها بیش از ۷۰ درصد بوده است. این رقم برای آمریکا هم ۳۴ درصد کاهش عنوان شد.
در میان بخش های مختلف، فعالین حوزه صنایع غذایی، خرده فروشی و گردشگری متحمل بیشترین کاهش درآمد شده اند. بیش از ۶۵ درصد پاسخ دهندگان از ۵۷ کشور نظیر هند، فیلیپین، بنگلادش و اکوادور گفته اند در نتیجه کرونا بطور موقت یا دایم بیکاری را تجربه کرده اند. در طرف دیگر اما پایین ترین میزان بروز بیکاری مربوط به اتریش، سوییس و آلمان بوده است. ۳۹ درصد پاسخ دهندگان آمریکایی گفته اند دست کم برای مدتی، در نتیجه کرونا بیکار شده اند.
همین طور یک مطالعه جداگانه توسط موسسه آکسفام هم نشان میدهد زنان بیشترین تاثیر را از کرونا دیده اند و درآمد آنها در مجموع ۸۰۰ میلیارد دلار کمتر شده است. نرخ بیکاری در خیلی از کشورهای جهان سال قبل رکوردهای جدیدی را به ثبت رساند.
منبع:

1400/02/20
10:58:39
5.0 / 5
304
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها