اقتصاد آلمان زمین گیر شد

اقتصاد آلمان زمین گیر شد

فی بگیر: بزرگ ترین اقتصاد اروپا 1.7 درصد کوچک شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از اسوشیتد پرس، مرکز آمار آلمان در گزارشی اعلام نمود بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ به میزان ۱.۷ درصد کوچک شده که این رشد، سومین رشد منفی فصلی یک سال اخیر این کشور شمرده می شود. هم چنین در مقایسه با رشد مشابه فصل قبل نیز رشد اقتصادی ۲.۰ درصد کمتر شده است. در میان بخش های مختلف، تشکیل سرمایه ثابت با ۰.۴ درصد بیشترین نقش را در ثبت این رشد داشته است و بعد از آن نیز سرمایه گذاری ثابت با ۰.۱ درصد قرار دارند. بدترین عملکرد هم مربوط به مخارج خانوار با منفی ۳.۸ درصد بوده است. مخارج دولتی نیز کاهش ۱.۱ درصدی داشته است.
دولت آلمان تا حالا برای پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصاد این کشور ده ها میلیارد یورو نقدیندگی به بازارها تزریق کرده و نرخ های مالیاتی را نیز کاهش داده است. طبق پیش بینی صورت گرفته توسط دولت، اقتصاد آلمان امسال ۳.۰ درصد رشد خواهدنمود که این میزان ۱.۴ درصد کمتر از چیزی است که قبلا برآورد شده بود. دلیل اصلی این کاهش، باقی ماندن نتایج کرونا و تداوم محدودیت های رفت و آمدی و کسب وکار است.
اقتصاد آلمان سال ۲۰۲۰ را با رشد منفی پنج درصدی به انتها رساند که بااینکه بهتر از عملکرد سال ۲۰۰۹ با رشد منفی ۵.۷ درصد است اما یکی از بدترین عملکردهای اقتصاد این کشور در تاریخ معاصر شمرده می شود. پیتر آلتمایر- وزیر اقتصاد آلمان با دشوار خواندن شرایط فعلی گفته است انتظار ندارد تا قبل از سال ۲۰۲۲ اقتصاد آلمان به شرایط پیش از بحران کرونا بازگردد.
متوسط رشد اقتصادی آلمان در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۲۰ معادل ۱.۷۲ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد ۸.۵ درصدی سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ و کمترین رشد نیز رشد منفی ۱۰.۲ درصدی سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ بوده است.
منبع:

1400/02/13
19:14:12
5.0 / 5
597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها