روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

حمایت همه جانبه از بازار سرمایه سیاست اصولی و همیشگی دولت می باشد

حمایت همه جانبه از بازار سرمایه سیاست اصولی و همیشگی دولت می باشد

فی بگیر: دویست و بیستمین جلسه ستاد هماهنکی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهور اجرا شد. در این نشست، گزارشی از وضعیت و شرایط بازار سرمایه از طرف ریییس سازمان بورس کشور ارائه شد و راهکارهای پیشنهادی برای ثبات و رونق، ایجاد آرامش و تعادل در این بازار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در این گزارش با تحلیل عملکرد صندوق تثبیت بازار سرمایه، پیشنهادهایی برای تقویت این صندوق و افزایش نقش تعادل بخش آن در بازار سرمایه ارائه و مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این نشست با اشاره به نقش محیط سیاسی در عملکرد بازار سرمایه اظهار داشت: همچنان که افق مثبت در فضای تولید و تجارت کشور و رفع تحریم ها و محدودیت های خارجی و داخلی، محاسبات سرمایه گذاران در بازار بورس را تحت تاثیر قرار می دهد و آنها را به تقاضای بیشتر در بازار و سرمایه گذاری در واحدهای تولیدی کشور تشویق می کند، ایجاد نگرانی نسبت به دسترسی به بازارها و توان صادراتی بنگاه های اقتصادی نیز اثر منفی بر بازار تحمیل می کند.
رئیس جمهور با تاکید بر حمایت همه جانبه دولت از بازار سرمایه بعنوان یک سیاست اصولی و همیشگی، اضافه کرد: باید همراه با آموزش ‏ها و ایجاد تمهیدات لازم، زمینه های حضور همراه با اعتماد مردم در بازار سرمایه فراهم باشد.
روحانی با بیان لزوم کوشش های موثر و مداوم با بهره گیری از ابزارهای لازم برای ممانعت از رکود بازار بورس، اظهارداشت: نظام بانکی در این شرایط می تواند به کمک بازار بورس بیاید و با ایجاد امکان لازم برای اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران بورسی، رونق را به بازار بازگرداند.
رئیس جمهور سیاسی کردن بازار سرمایه و ورود غیر کارشناسی فعالان سیاسی در اظهار نظر نسبت به بورس را از مشکلات امروز بازار سرمایه برشمرد و اظهار داشت: بازار سرمایه، بازار بسیار حساسی است و برخی اظهار نظرهای نسنجیده می تواند بر شرایط این بازار تاثیر گذار باشد.
روحانی اشاره کرد: همه باید از مدیریت هدفمند بازار سرمایه توسط شورای بورس حمایت کنند و این شورا باید از پیشنهادهای فعالان بازار سرمایه و ابتکارات جدید برای ثبات بخشی و ایجاد رونق در این بازار استقبال نماید.
منبع:

1400/02/05
22:47:49
5.0 / 5
514
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها