بیست و سومین تورم متوالی منفی امارات

بیست و سومین تورم متوالی منفی امارات

فی بگیر: تورم سالانه امارات تا ماه فوریه به منفی 2.01 درصد رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اکونومیکس، بنظر می رسد روند کاهش قیمت ها در همسایه جنوبی کماکان ادامه داشته باشد؛ چونکه نرخ تورم امارات در ماه فوریه باز هم در محدوده منفی باقی ماند.
این نرخ تورم که بیست و سومین تورم ماهانه منفی این کشور شمرده می شود، بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت بخش فرهنگ و آموزش قرار گرفته که نرخ تورم آن به منفی ۱۸.۶۴ درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار امارات، تورم در بخش لوازم منزل منفی ۳.۳۷ درصد اندازه گیری شده است. بالاترین تورم ها نیز مربوط به تفریح و سرگرمی با ۱.۵۲ درصد و مواد غذایی معادل ۱.۴۲ درصد بالا رفته است.
برمبنای ماهانه نیز تورم امارات در ماه فوریه منفی ۰.۴۱ درصد اندازه گیری شده که ۰.۲۶ درصد کمتر از تورم ماه قبل بوده است.
از طرف دیگر متوسط نرخ تورم کویت در دوازده ماه منتهی به فوریه با ۰.۰۸ درصد افزایش نسبت به زمان مشابه منتهی به ماه قبل به ۳.۰۳ درصد رسید که این نرخ، بالاترین تورم ثبت شده در کویت از ماه فوریه سال ۲۰۱۷ تا حالا شمرده می شود. در میان بخش های مختلف، تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی با ۹.۴۶ درصد و فرهنگ و آموزش با ۶.۱۵ درصد بیشترین نقش افزایشی را در نرخ تورم داشته اند.
از طرف دیگر تورم در بخش حمل و نقل منفی ۰.۴۴ درصد بوده است. برمبنای ماهانه، نرخ تورم کویت در این ماه ۰.۱۷ درصد اندازه گیری شده است که ۰.۰۶ درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل بوده است.
متوسط نرخ تورم این کشور در بازه زمانی ۱۹۷۴ تا ۲۰۲۰ معادل ۱.۹۷ درصد بوده است که بالاترین نرخ تورم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۷۷ با ۲۱.۵ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به فوریه ۲۰۰۹ با منفی ۴.۸۲ درصد بوده است.
منبع:

1400/02/04
10:01:41
5.0 / 5
559
تگهای خبر: آموزش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها