شرایط صدور كارت بانكی برای اتباع خارجی

شرایط صدور كارت بانكی برای اتباع خارجی

با ابلاغیه بانک مرکزی به بانک ها، مشکل کارت های بانکی اتباع خارجی رفع شد که از این پس، این افراد می توانند با داشتن مدارک اقامتی معتبر همچون کارت آمایش، دفترچه اقامت، گذرنامه با روادید، دفترچه پناهندگی و... برای دریافت کارت بانکی با سقف خرید روزانه 15 میلیون تومان اقدام نمایند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، اوایل بهمن سال قبل حساب و کارت های بانکی افغان ها در ایران بدون اطلاع پیشین بسته شد که شورای هماهنگی بانک ها در واکنش به آن اعلام نمود که "تمامی بانک ها موظف شدند از تاریخ ششم بهمن ماه، حساب ها و کارت های فاقد کد شهاب را مسدود کنند."
ماجرا به این برمی گشت که روش عملیاتی برای احراز اطمینان از کامل و صحیح بودن اطلاعات هویتی هر فرد، ستاندن کد شهاب است که همان شناسه هویت الکترونیکی بانکی است و اتباع ایرانی برای ستاندن کد شهاب به کد ملی نیاز دارند و اتباع غیر ایرانی به کد فراگیر که متولی آن وزارت کشور است.
بدین منظور، اتباع غیرایرانی که این کد فراگیر را تا حالا دریافت نکرده و به بانک اعلام نکردند با مشکل مسدودی حساب مواجه گشتند.
سرانجام، با موافقت رئیس کل بانک مرکزی به دارندگان حساب های فاقد کد شهاب همچون حساب های مهاجران افغانستانی، فرصت داده شده تا کد شهاب دریافت و به بانک اعلام کنند.
سپس با ابلاغ "دستور العمل نحوه صدور کارت پرداخت ریالی برای اشخاص حقیقی خارجی" از طرف بانک مرکزی، مشکل کارت های بانکی اتباع خارجی رفع شد که طبق این ابلاغیه، کلیه بانک ها و موسسات اعتباری می توانند، حداکثر یک کارت پرداخت ریالی برای اتباع خارجی بالاتر از ۱۸ سال دارای مدارک اقامتی معتبر همچون کارت آمایش، دفترچه اقامت، گذرنامه با روادید، دفترچه پناهندگی و... صادر کنند.
همچنین، حداکثر سقف خرید روزانه از این کارت معادل ۱۵ میلیون تومان است و مدت اعتبار کارت های صادره برمبنای مدت اعتبار مدارک اقامتی تعیین خواهد شد.
1400/02/01
21:50:09
5.0 / 5
633
تگهای خبر: پرداخت , مدارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها