پای درد دل تولیدكنندگان ورامینی

مشكل كارگر داریم

مشكل كارگر داریم

از تهران مشکل بزرگ تعدادی از تولیدکنندگان نبود نیروی کار جوان است، به صورتی که این تولیدکنندگان می گویند: مشکل کارگر داریم نمی دانیم چرا بعضی از جوانان تن به کار نمی دهند، در حالیکه کار برای کسب درآمد وجود دارد.


امروزه با عنایت به جنگ اقتصادی دشمن، مسائل اقتصادی همچون دغدغه های مردم و مسؤلان بوده که رونق این بخش وابسته به رفع مشکلات تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است؛ اما مشکلاتی شامل بیمه، وثیقه های سنگین بانکی و نبود سرمایه در گردش، سد راه فعالیت تولیدکنندگان شده که اگر رفع گردد، گامی بزرگ در جهت تحقق شعار سال برداشته خواهد شد.
در همین راستا خبرنگار ایسنا به سراغ چندین کارخانه و تولیدی در شهرک صنعتی خیرآباد ورامین رفته و در گفت و گو با مسؤلان به بررسی مشکلات آنها پرداخته است.

پیل چشم مدیر یک واحد تولیدی در گفتگو با خبرنگار ایسنا بیان نمود: تعمیرات و تولید قالب های لوازم متعدد از قبیل لوازم خانگی و ماشین آلات سبک همچون فعالیتهای صنعتی ما می باشد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه در بازار فروش، مشکلی نداریم و هر آنچه که سفارش باشد با ساخت قالب های آن قطعه سریعا به چرخه تولید ما اضافه می گردد.
این تولید کننده در مورد مشکلات خود اظهار نمود: مواد اولیه بسیار گران است و گاها قیمت آن با کاری که ما انجام می دهیم برابر می شود که صرفه اقتصادی ندارد.
مدیر این واحد تولیدی، مشکل بزرگ دیگر خویش را نبود نیروی کار جوان دانست و خاطرنشان کرد: مشکل کارگر داریم نمی دانیم چرا برخی ازجوانان تن به کار نمی دهند، در حالیکه کار برای کسب درآمد وجود دارد.
وی به فضای کم کارگاه خود اشاره و درخواست نمود در یکی از شهرک های صنعتی زمینی برای وسعت کار فضایی به آنها اختصاص دهند.
در ادامه به سراغ تولید کننده دیگری رفتیم، علی دربان مدیر کارگاهی در شهرک صنعتی خیرآباد ورامین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: در این کارگاه تولید لوله های مقوایی جهت تولیداتی که احتیاج به بسته بندی با لوله مقوایی دارند؛ صورت می گیرد.
دربان فضای کوچک، مشکلات مالی و از همه مهم تر تخریب سوله ای از جانب مسؤلان که جهت توسعه قرار بود فعالیت کند را بعنوان مشکلات خود مورد تاکید قرار داد.
وی اظهار داشت: در شهرک صنعتی خیرآباد زمینی را از هیئت مدیره شهرک گرفتیم و سوله آنرا هم بنا کردیم، اما بدون اخطار کتبی توسط مسئولین و بدلیل اینکه در بافت کشاورزی بود، آنرا تخریب کردند که خسارت فراوانی به سرمایه ما زده شد.
غلامحسین هاشمیه مدیرعامل شهرک صنعتی سالاریه هم در گفتگو با خبرنگار ایسنا بیان نمود: با عنایت به شعار سال ۱۴۰۰ که بنام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از جانب رهبر فرزانه انقلاب نام گرفته است، امید آن است که شاهد شکوفایی تولید و اقتصاد کشورمان باشیم.
این عضو هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی سالاریه در ادامه بیان نمود: موانع داخلی و بروکراسی های اداری برخی سازمان های تأثیر گذار و در رابطه با صنعت و تولیدکنندگان، از تحریم های ظالمانه آمریکا و استکبار جهانی سخت تر است و صاحبان صنایع خواهان رفع این موانع هستند.1400/01/28
09:24:09
5.0 / 5
541
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , تعمیر , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها