اختتام بررسی طرح پشتیبانی از مالكیت صنعتی در كمیسیون قضایی مجلس

اختتام بررسی طرح پشتیبانی از مالكیت صنعتی در كمیسیون قضایی مجلس

فی بگیر: نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن تشریح بررسی های جلسه امروز کمیسیون متبوع خود، از اختتام بررسی طرح پشتیبانی از مالکیت صنعتی در این کمیسیون آگاهی داد.


حسن نوروزی در گفت و گو با ایسنا درباب جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز ایرادات شورای نگهبان به طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول رفع شد، البته یک ماده از این طرح باقی مانده که در جلسه آینده کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در این جلسه همین طور دو ماده به طرح پشتیبانی از مالکیت صنعتی الحاق شد و کار بررسی این طرح در کمیسیون به پایان رسید و جهت بررسی و تصویب به صحن علنی مجلس ارجاع شد.
نایب ریسس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد: برمبنای ماده یک الحاقی دولت موظف است ظرف ۳ ماه بعد از تصویب این قانون کارگروه پشتیبانی و مانع زدایی تجاری سازی اختراعات را با ریاست و مسئولیت وزیر صمت و عضویت وزارتخانه های دادگستری، علوم، بهداشت، ارتباطات، دفاع، کشاورزی، دفاع، نیرو نفت، امور خارجه، دادستان کل کشور، معاون اجرائی و فناوری ریاست جمهوری، روسای سازمان محیط زیست و اتاق تجاری و صنایع و معادن و کشاورزی و ثبت و اسناد را تشکیل دهد و این کارگروه مکلف است دستورالعمل اجرای پیشتیبانی و مانع زدایی تجاری سازی اختراعات را ظرف مدت سه ماه تدوین کند.
نوروزی اظهار داشت: برمبنای تبصره ماده الحاقی سازمان ثبت موظف است بعد از ثبت اختراعات لیست آنها را بصورت ماهانه به کارگروه موضوع ماده ارسال نماید، برمبنای ماده ۲ الحاقی، تمامی علایم تجاری که مطابق این قانون ثبت می شود ظرف مدت ۱۵ ماه از ثبت باید در بهره برداری تجاری استفاده گردد و در صورت عدم بهره برداری مالک، علایم تجاری ظرف مدت مذکور ثبت نام و علامت تجاری مشابه آن مجاز است.1400/01/24
20:58:58
5.0 / 5
461
تگهای خبر: صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها