كالایی كه توان تولیدش را داریم وارد نكنیم!

كالایی كه توان تولیدش را داریم وارد نكنیم!

یک فعال کارگری امنیت شغلی کارگران را به حفظ بنگاههای اقتصادی و پشتیبانی از تولید داخل وابسته دانست و از گمرک خواست تا اجازه واردات کالاهای مشابه تولید داخل را ندهد.علی حیدری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: شعار "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" باتوجه به موقعیت و شرایط خاص کشور بطور هوشمندانه از طرف مقام معظم رهبری انتخاب شده و همه کشور باید برای حفظ تولید داخلی و برداشتن موانع از بخشهای تولیدی بسیج شوند.

وی افزود: پشتیبانی از خرید کالای ایرانی به منزله حفظ اشتغال نیروهای کار و تداوم فعالیت کارخانه ها و بنگاههای اقتصادیست. اگر از تولید حمایت نکنیم و به واردات بی رویه روی بیاوریم، واحدهای تولیدی از گردونه اقتصاد خارج می شوند و امنیت شغلی کارگران به خطر می افتد.

این فعال کارگری اشاره کرد: در شرایطی که با فشارهای بیرونی و تحریم روبه رو هستیم و کارخانه ها در تامین مواد اولیه گرفتار مشکل هستند حداقل باید قوانین و مقررات داخل را به شکلی وضع و تسهیل نماییم تا بجای آنکه مانعی سر راه تولید باشد، تولیدکنندگان را به ادامه فعالیت امیدوار کند.

حیدری در عین حال بر لزوم بهبود کیفیت محصولات تولید داخل اصرار کرد و اظهار داشت: اگر مصرف کننده اطمینان پیدا کند کالایی که می خرد از کیفیت خوب و بالایی برخوردارست بجای خریدن کالای خارجی یا وارداتی، جنس ایرانی می خرد بنابر این تولیدکنندگان باید کالای مرغوب و با کیفیت که قابل رقابت با بازار باشد تولید کنند تا مردم هم به خرید جنس ایرانی تشویق شوند.

وی همین طور بر لزوم مقابله با قاچاق و واردات کالای مشابه به کشور تاکید و اظهار نمود: وقتی در داخل کشور توان تولید کالایی را داریم نباید اجازه واردات بدهیم؛ پس انتظار داریم همچنان که گمرک در سال های اخیر جلوی واردات کالاهای مشابه تولید داخل را گرفته امسال هم این کالاها را شناسایی کند و اجازه واردات به آنها ندهد.

این فعال کارگری در آخر با اعلان اینکه پشتیانی از تولید و مانع زدایی از آن تنها وظیفه دولت یا مصرف کننده نیست، اظهار نمود: مجموعه دولت، مجلس و قوه قضاییه، تشکلها، اصناف، مردم و مسئولان باید با همراهی و همدلی و عزمی جدی در جهت تحقق عملی شعار امسال بکوشند و با اتخاذ سیاستهای مناسب در پشتیبانی از بنگاههای اقتصادی و جلوگیری از تعطیلی کارخانه ها و ریزش نیروهای کار، موجبات تقویت توان داخل، حفظ اشتغال کارگران، رونق تولید و بازار کار را فراهم آورند.
1400/01/24
14:15:46
5.0 / 5
877
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , كیفیت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها