در آینده نزدیك

هزینه سرویس پیامكی بانك ها ۳۰ هزار تومان می شود

هزینه سرویس پیامكی بانك ها ۳۰ هزار تومان می شود

به گزارش فی بگیر در حالی که برخی بانک ها با ارسال پیامک به مشتریان خود از افزایش هزینه سرویس پیامکی به 30 هزار تومان خبر می دهند، دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی اظهار داشت: هنوز تصمیمی برای افزایش هزینه سرویس پیامکی بانک ها گرفته نشده است اما احتمال اینکه در آینده نزدیک این نرخ افزایش یابد، وجود دارد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، گزارش ها حاکی از آنست که برخی بانک ها مبادرت به افزایش هزینه سرویس پیامکی خود به ۳۰ هزار تومان کرده اند و با ارسال پیامکی به مشتریان خود اعلام نموده اند که "مبلغ ۳۰ هزار تومان از حساب شما بعنوان هزینه یکساله سرویس پیامک کسر شده است".
این در حالیست که هزینه سرویس پیامکی بانک ها سال پیش از ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان بالا رفته بود. قبل از این بانک ها علت افزایش هزینه سرویس پیامکی را افزایش هزینه دریافتی شرکت مخابرات اعلام نموده بودند.
در پی این موضوع، محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی به ایسنا اظهار داشت: طی بررسی های صورت گرفته در سال گذشته، بطور متوسط هزینه مخابراتی هر کارت حساب بانکی معادل ۴۰ تا ۴۸ هزار تومان می شود. ممکنست فردی در طول سال یک پیامک بانکی و فرد دیگری در شبانه روز چندین پیامک دریافت کند.
وی ادامه داد: در جلسات سال قبل عنوان شد که هزینه سرویس پیامکی به ۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کند که برخی بانکها همچون بانک شهر این افزایش را انجام داده و علت آنرا هزینه های مخابراتی دراین زمینه اعلام نمودند. البته کسانی که نمی خواهند سرویس پیامکی داشته باشند، می توانند پیامک بدهند تا پول برداشته شده از حسابشان برگردانده شود و از این به بعد پیامک بانکی دریافت نکنند.
جمشیدی افزود: قرار بود درباره تغییر نرخ ۱۵ هزار تومانی سرویس پیامکی بانک ها، جلسه ای با بانکهای دولتی در اسفند سال قبل داشته باشیم تا هم اندیشی صورت گیرد و دراین زمینه اقدامی صورت گیرد که تا حالا تصمیمی برای افزایش هزینه سرویس پیامکی گرفته نشده؛ درحالیکه هزینه هایی که شرکت مخابرات از بانک ها دراین زمینه می گیرد، خیلی فراتر از این ارقام است و بنا بر این تصمیم گرفته ایم که هزینه سرویس پیامکی بانک ها افزایش یابد که البته تا حالا اقدامی صورت نگرفته است.
بگفته وی احتمال اینکه در آینده نزدیک هزینه سرویس پیامکی بانک ها افزایش یابد، وجود دارد.
منبع:

1400/01/23
10:18:57
5.0 / 5
531
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها