سایه موانع سه گانه بر سر راه بخش كشاورزی

سایه موانع سه گانه بر سر راه بخش كشاورزی

فی بگیر: رئیس نظام صنفی کشاورزی عدم استفاده از ظرفیت تشکل های بخش کشاورزی، بروکراسی های طولانی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و عدم حمایت جدی از تولیدکنندگان را از موانع پیش روی بخش کشاورزی دانست.محمد شفیع ملک زاده در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که باتوجه به شعار سال به نظر شما چه موانعی بر سر راه کشاورزی کشور وجود دارد، اظهار نمود: از تولیدکننده بطور جد حمایتی که بتواند با خیال آسوده تولید نماید و طبق برنامه وزارت جهاد کشاورزی جلو برود، صورت نمی گیرد.

وی افزود: در تصمیماتی که گرفته می شود از نظرات کشاورزان و صاحبان نظران عرصه تولید استفاده نمی گردد و هرکس برنامه ریزی خاص خودرا انجام می دهد.

رئیس نظام صنفی کشاورزی عدم اعتماد و بهره گیری از ظرفیت تشکل های بخش کشاورزی را از موانع دیگر دانست و اظهار داشت: تشکل های خوبی در بخش کشاورزی وجود دارد ولی باور بخش دولتی به تشکل ها ضعیف است و از ظرفیت آنها به درستی استفاده نمی گردد. همین مورد منجر به این شده که با تعدد دلالان غیرضرور از تولید تا مصرف مواجه شویم، تولید تحت تاثیر قرار بگیرد و در نهایت تولیدکننده و مصرف کننده متضرر شوند.

وی افزود: اگر از ظرفیت تشکل ها استفاده گردد و محصولات کشاورزی را بطور مستقیم عرضه نماییم از مزرعه تا سفره مدیریت می شود و در نتیجه زنجیره تولید و ارزش ایجاد خواهد شد که برای همه سودمند خواهد بود. از طرفی دولت هم می تواند با صادرات محصولات کشاورزی ارز آوری خوبی در این بخش داشته باشد.

ملک زاده بروکراسی طولانی در سرمایه گذاری را از دیگر موانع پیش روی بخش کشاورزی عنوان نمود و اظهار داشت: اگر کسی بخواهد در بخش کشاورزی سرمایه گذاری کند راه های پرپیچ و خم و موانعی سر راهش وجود دارد که در نهایت یا موجب می شود سرمایه گذار برای سرمایه گذاری رغبتی نشان ندهد و یا اینکه در میان راه منصرف شود. همین مورد نیز سبب شده که در صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی مشکلات بسیاری داشته باشیم.

وی معتقد می باشد در صورت حل این موانع شعار سال محقق خواهد شد و تولید نیز رونق خواهد گرفت.
منبع:

1400/01/15
11:36:16
5.0 / 5
727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها