معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور خبر داد

انتشار دو جلد كتاب دستاوردهای جهش تولید

انتشار دو جلد كتاب دستاوردهای جهش تولید

به گزارش فی بگیر معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور درباره کتابهای جهش تولید که به تازگی رئیس جمهور از انتشار آنها اطلاع داده بود، اظهار داشت: کتاب های «تدبیر و امید برای جهش تولید» گزارش تفصیلی روندی است برای تحقق شعار سال ۱۳۹۹که از آغاز سال قبل آغاز و به پویش «پنج شنبه های افتتاح» معروف شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علیرضا معزی اظهار داشت: در سالی که ملت ایران در دو جبهه گسترده مشغول نبرد با دو دشمن قدرتمند تحریم و کرونا شده بود، دولت اجازه نداد مشکلات موجود منجر به انفعال یا تعلل در روند آبادانی کشور شود و با طراحی مبتکرانه یک پویش بسیار بزرگ و گسترده، برای تحقق شعار سال همت گمارد و حالا روایت این کوشش در دو جلد کتاب «تدبیر و امید برای جهش تولید» از جانب معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور انتشار یافته است.
علیرضا معزی، در تشریح جزئیات این کتابها، اذعان داشت: این دوجلد کتاب، در حقیقت اطلسی از بنیان های توسعه ای کشور است که در سال دشوار ۱۳۹۹ از جانب دولت محقق و تقدیم مردم کشور شد. بنیان هایی که بذرهای آن عموما در سال های گشایش برجام کاشته و در دوره جنگ اقتصادی برداشت شده است. به قول این مسئول در دفتر رئیس جمهور، کتابهای مورد نظر شامل جداول، اینفوگرافیک ها و اطلاعات دقیق و کامل همه پروژه های افتتاح شده در پویش جهش تولید است و با اطلاعات تکمیلی و محتوای چندرسانه ای برخط غنی شده است که از راه کیوآرکد به صفحات کتاب متصل شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: البته کتاب ها با هدف پیشگیری از اتلاف منابع عمومی، در تیراژ بسیار محدود و صرفاً برای اطلاع مقامات ارشد کشور به صورت فیزیکی چاپ شده اما دسترسی به نسخه الکترونیکی هر دو کتاب، از راه سایت president.ir برای عموم مردم، رسانه ها و صاحب نظران امکان دارد.
معزی با اشاره به اینکه در جریان پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، در سال ۱۳۹۹ مجموعا ۵۸ برنامه افتتاح طرح های بزرگ در سرتاسر کشور برگزار شد، تصریح کرد: این برنامه ها به صورت هفتگی و گاها حتی بیشتر از یک برنامه در طول هفته برگزار شد و برغم اینکه سال گذشته، از نظر اقتصادی، جزء دشوارترین سال های دولت تدبیر و امید بود، هیچ وقت منقطع نشد. این جلسات با عنایت به ملاحظات شیوع بیماری کرونا، با الگویی نوآورانه برگزار شد که پیش از این تجربه نشده بود.
به گفته معزی، در مجموع ۵۸ برنامه جهش تولید، نزدیک به ۷۷۴ هزار طرح کوچک، بزرگ و متوسط در حوزه های مختلفی همچون نفت، گازو پتروشیمی، زیربنایی، آب و برق، صنعت و معدن، راه و ساختمان، کشاورزی، بهداشت و درمان، خدمات، اکوسیستم دانش بنیان و گردشگری افتتاح شده است.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، مجموع سرمایه گذاری انجام شده برای افتتاح این پروژه ها را حدود ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان خواند و از ایجاد اشتغال برای بیشتر از ۷۰۹ هزار نفر از هموطنان در اثر افتتاح این طرح ها اطلاع داد.
وی تصریح کرد: گستره جغرافیایی پویش جهش تولید، سراسر ایران بوده و همه استانهای کشور شاهد افتتاح طرح های مهم در جریان این پویش بوده اند. به عنوان مثال در استان محروم سیستان و بلوچستان، شاهد افتتاح بیشتر از ۸۰۰ پروژه با سرمایه گذاری بیشتر از ۴۳ هزار میلیارد تومان بوده ایم که منجر به ایجاد بیشتر از ۶۰ هزار شغل شده است. در استانهای بوشهر، هرمزگان، خوزستان، ایلام و سایر استانهای کشور نیزهزاران میلیارد تومان برای افتتاح طرح های پویش جهش تولید سرمایه گذاری شده است.
به گفته معزی، در این پویش، افزون بر افتتاح ۱۴ سد ملی، ۱۹ طرح آبرسانی و ۱۴ تصفیه خانه فاضلاب، به ۱۶۵۰ روستا با جمعیت بیشتر از یک میلیون نفر آبرسانی پایدار صورت گرفته و با آغاز به کار ابرپروژه پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، آرزوی دیرین تبدیل گاز مشعل به خوراک پالایشگاه به حقیقت پیوسته است.
معزی افتتاح پروژه خط لوله گوره-جاسک را دیگر پروژه مهم افتتاح شده در پویش جهش تولید دانست و تصریح کرد: با آغاز به کار این پروژه فوق راهبردی، برای نخستین بار در تاریخ ایران، از هر دو سوی تنگه هرمز نفت صادر خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: در سال ۹۹ و در جریان پویش جهش تولید، بخش مهمی از پروژه بسیار مهم انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران هم با هدف توسعه متوازن کشور و استفاده بهینه از منابع آبی در دسترس، به بهره برداری رسید. راه آهن خواف- هرات دیگر طرح راهبردی کشور بود که پارسال راه اندازی شد و گام بسیار مهمی برای توسعه مناسبات منطقه ای و توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی با هدف گسترش مناسبات تجاری با همسایگان و دیگر شرکای اقتصادی کشور، به حساب می آید.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، ده ها طرح راهسازی، ده ها طرح بزرگ نیروگاهی، ده ها سد و پروژه های مدیریت آب آشامیدنی و کشاورزی، ده ها طرح آبخیزداری و آبخوان داری، طرح های بزرگ پتروشیمی در استانهای مختلف، طرح های بزرگ تکمیل زنجیره ارزش فولاد و... را سایر پروژه های مهم پویش جهش تولید برشمرد و تاکید کرد، گزارش تفصیلی این پویش شامل اطلاعات دقیق تک تک پروژه ها در چارچوب دو جلد کتاب «تدبیر و امید برای جهش تولید» انتشار یافته است.
معزی در انتها تصریح کرد: پویش پنج شنبه های افتتاح، به تاکید رئیس جمهور تا آخر این دولت ادامه خواهد داشت و انشاالله گزارش پروژه هایی که در سال ۱۴۰۰ به افتتاح خواهد رسید، در جلد سوم کتاب «تدبیر و امید برای جهش تولید» به نظر اصحاب رسانه و مردم شریف کشورمان خواهد رسید.
منبع:

1400/01/14
23:44:30
5.0 / 5
567
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها