دو برابر شدن تورم فرانسه طی یك ماه

دو برابر شدن تورم فرانسه طی یك ماه

به گزارش فی بگیر نرخ تورم فرانسه تا آخر ماه مارس از یک درصد عبور کرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از مرکز آمار فرانسه، نرخ تورم فرانسه در ۱۲ ماه منتهی به مارس با ۰.۵۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱.۱ درصد رسید که این نرخ تورم، کمترین تورم ثبت شده این کشور در ۱۲ ماه اخیر بوده است.
مهم ترین عامل افزایشی نرخ تورم طی این مدت در ارتباط با بخش انرژی بوده که در آن تورم به ۴.۸ درصد افزایش یافته است. در میان سایر بخش های هم نرخ تورم بخش تولید با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به منفی ۰.۲ درصد رسیده و تورم بخش تنباکو به ۵.۸ درصد افزوده شده است.
متوسط نرخ تورم فرانسه در بازه زمانی ۱۹۵۸ تا ۲۰۲۰ برابر با ۴.۳۱ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با آوریل ۱۹۵۸ با ۱۸.۸ درصد و کمترین نرخ تورم ثبت شده هم تورم منفی ۰.۷ درصدی ماه ژوئیه سال ۲۰۰۹ بوده است.
بر اساس ماهانه هم تورم فرانسه در ماه مارس ۰.۶ درصد اندازه گیری شده که نسبت به تورم ثبت شده ماه قبل ۰.۷ درصد بیشتر شده است. هسته تورمی که تغییرات قیمت در ارتباط با گروه مواد غذایی و انرژی را به علت نوسانات آنها در نظر نمی گیرد در این ماه به ۰.۸ درصد رسیده است.
از طرفی نرخ تورم در دیگر کشور فرانسوی زبان یعنی بلژیک افزایشی بوده است و متوسط نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به مارس با افزایش ۰.۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۰.۸۹ درصد رسیده است. این نرخ تورم که بالاترین تورم ثبت شده در این کشور در هشت ماه اخیر بوده است بیشتر از همه تحت تأثیر افزایش قیمت بخش خمل و نقل با ۳.۲۵ درصد و مواد غذایی و نوشیدنی با ۲.۷۲ درصد قرار گرفته است. از طرفی بیشترین اثر کاهنده تورم در بخش خدمات درمانی با منفی ۱.۴۷ درصد و فرهنگ و آموزش با ۱.۵۸ درصد مشاهده شده است.
متوسط نرخ تورم بلژیک در بازه زمانی ۱۹۲۱ تا ۲۰۲۰ معادل ۵.۶۴ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با تورم ۲۲۲.۸۱ درصدی ژانویه۱۹۴۷ و پایین ترین تورم ثبت شده هم در ارتباط با تورم منفی ۱۸.۱۱ درصدی ماه اکتبر سال ۱۹۲۱ بوده است. بر اساس ماهانه تورم این کشور در این ماه ۰.۲۷ درصد بوده که ۰.۰۶ درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است.1400/01/12
14:54:05
5.0 / 5
790
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها