هفته كاری در اسپانیا چهار روزه می شود

هفته كاری در اسپانیا چهار روزه می شود

به گزارش فی بگیر اجرای طرح کاهش روزهای کاری به صورت آزمایشی از آغاز پاییز آغاز خواهد شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از فاکس بیزینس، با هدف تعادل بخشی بهتر به چرخه زندگی و کار، دولت اسپانیا طرح اولیه ای را تایید کرده است که به باعث روزهای کاری در طول هفته در این کشور به چهار روز کاهش خواهد یافت و تعطیلات هم از دو روز به سه روز افزوده می شود. بدین سان اسپانیا هم به همراه نیوزلند، سوید و ژاپن به جمع کشورهایی می پیوندد که امکان کار هفتگی چهار روزه در آنها وجود دارد.
خیلی از شرکت هایی که روزهای کاری خویش را به چهار روز در هفته کاهش داده اند رضایت مندی خویش را از افزایش بهره وری کارکنان خود اعلام نمودند. طبق متن لایحه پیشنهادی، ساعت کاری بیشتر به معنای کار هوشمندانه تر و پربازده تر نخواهد بود و بنابراین بر روی کاهش ساعت کاری هفتگی به ۳۲ ساعت تاکید گردیده است.
اینیگو اروخن- رهبر حزب مس پییس- اظهار داشت: کارکنان اسپانیایی هم اکنون متوسط ساعت کاری بیشتری از خیلی از کشورهای اروپایی دارند اما حقیقت آن است که ما جزو کشورهای با بهره وری بالا نیستیم. این ما را به این نتیجه می رساند که بیشتر کار کردن لزوما به مفهوم بهتر بودن بازدهی نیست.
در اولین مرحله این طرح، ۲۰۰ شرکت اسپانیایی که در مجموع بیشتر از ۶۰۰۰ نیرو دارند ساعت کاری هفتگی کارکنان خویش را به ۳۲ ساعت و روزهای کاری را به چهار روز در هفته کم می کنند. هزینه این طرح حدود ۶۰ میلیون دلار برآورد می شود که توسط دولت تأمین مالی خواهد شد. مقرر است از آغاز پاییز این برنامه آغاز شود.
پیش تر شرکت مایکروسافت در شعبات خود در کشور ژاپن، روزهای کاری هفتگی کارکنان خویش را به چهار روز کاهش داده بود. طبق برآورد این شرکت در نتیجه این طرح بهره وری کارکنان به صورت متوسط به میزان ۴۰ درصد بیشتر شده است. در نیوزلند هم یک طرح آزمایشی مشابه حاکی از افزایش ۳۲ درصدی بهره وری در میان کارکنان بود.1400/01/10
00:51:40
5.0 / 5
589
تگهای خبر: آزمایش , دلار , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها