خبرهای خوب بودجه ای برای استان بوشهر در آستانه نوروز ۱۴۰۰

خبرهای خوب بودجه ای برای استان بوشهر در آستانه نوروز ۱۴۰۰

فی بگیر: بوشهر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر ضمن ارائه گزارشی از اختصاص بودجه های افزایش حقوق کارمندان و پرداخت معوقات بازنشستگان، بر ضرورت حفظ سهم استان از عوارض آلایندگی پارس جنوبی تاکید نمود.


علی درویشی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: جمع بودجه ی هزینه ای استان ۳۱۱ میلیارد تومان است. پارسال دکتر نوبخت با افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون خدمات کشوری موافق کرد که به صورت میانگین حقوق کارکنان دولت بین ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان افزایش پیدا می کرد و بار مالی آن نزدیک به ۷ الی ۸ میلیارد تومان بود که از منابع استان تامین گردید.
وی اضافه کرد: امسال دستگاههای اجرائی نسبت به تامین این مبلغ در طول سال گرفتار مشکلاتی بودند و بار مالی این مورد نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان محاسبه شد. با نظر مثبت دکتر نوبخت، این مبلغ که بنا بود از بودجه دستگاه ها تامین گردد، از سازمان برنامه و بودجه کشور ستاندن و به سرجمع اعتبارات دستگاههای اجرائی اضافه گردید.
این مسئول تصریح کرد: بدین سان دستگاههای اجرائی می توانند در مدت بسیار کوتاهی، آیتم های بسیار خوبی همچون رفاهی و اضافه کار را به پرسنل خود پرداخت کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در سال آینده نیز بودجه استان بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته که کلیه مبالغ و موارد مذکور در چارچوب این افزایش دیده شده است.
درویشی با بیان خبر اختصاص بودجه جهت پرداخت معوقات مانده مرخصی بازنشستگان دولت اظهار داشت: امسال علاوه بر مبالغ مذکور -۳۱۱ و ۸۰ میلیارد تومان-، برای پاداش اختتام خدمت بازنشستگان نیز مبلغ ۱۳ میلیارد تومان تامین شده است. از طرفی جهت پرداخت مانده مرخصی های آنان در سالهای ۱۳۹۶ به بعد که تا کنون معوق بوده، قریب به ۱۰ میلیارد تومان به دستگاههای اجرائی اختصاص داده شده است که بعد از تعطیلات عید نوروز با بازنشستگان گرامی تسویه خواهد شد.
وی ضمن اشاره به تلاشهای استان های همسایه در مورد سهیم شدن در عوارض آلایندگی پارس جنوبی اظهار نمود: در ایام ۲۸ و ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۸، سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار نظرهایی کرد که منجر به سهیم شدن استان های همسایه (هرمزگان و فارس) با نسبت بالا به میزان ۴۵ درصد در موضوع عوارض آلایندگی پارس جنوبی می شد.
این مسئول تصریح کرد: خوشبختانه با اتفاق نظری که در استان وجود داشته، تا این لحظه حتی یک ریال نیز از عوارض آلایندگی که در استان وصول شده، به استان های همجوار داده نشده و تمام آن در استان بوشهر توزیع شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر بیان نمود: در آبان ماه امسال، هیئت وزیران مصوبه ای داشت که سازمان حفاظت محیط زیست کشور را مکلف کرد تا ظرف ۳ ماه، مدل جدیدی را برای این مورد در سال آینده ارائه دهد؛ چونکه موجب ایجاد چالش هایی در سطح ملی شده است. استانداران و نمایندگان استان فارس و هرمزگان نیز به صورت مستمر، پیگیر گرفتن سهم استان خود ضمن اشاره به قانون مذکور بوده اند.
درویشی خاطرنشان کرد: بنابراین سازمان حفاظت محیط زیست کشور مکلف شد تا مدل جدیدی را جهت توزیع و نحوه هزینه کرد عوارض آلایندگی عرضه نماید و این مدل، بعد از گرفتن مصوبه هیئت دولت و ابلاغ به استان ها، مبنای کار قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: البته به کلیه مسئولان استان سفارش شده تا پیش نویس این برنامه را گرفته و بررسی نمایند تا این مصوبه به ضرر استان تمام نشود.
منبع:

1399/12/30
14:42:26
0.0 / 5
565
تگهای خبر: پرداخت , خدمات , دستگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها