سخنگوی انجمن واردكنندگان خودرو:

عوارض ۸۶ درصدی بر واردات خودرو منجر به گرانی می شود

عوارض ۸۶ درصدی بر واردات خودرو منجر به گرانی می شود

به گزارش فی بگیر سخنگوی انجمن واردکنندگان خودرو با انتقاد از عوارض 86 درصدی بر واردات اظهار داشت: این عوارض یک مدلی چیده شده که ماشین یک میلیارد تومانی این دفعه 4 میلیارد تومان شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مهندس مهدی دادفر، دبیر و سخنگوی انجمن واردکنندگان خودرو درمورد آزادسازی واردات خودرو اظهار داشت: این موجب افتخار است که تولیدکنندگان ایرانی در دوران تحریم توانستند محصولات جدیدی را به بازار عرضه کنند.
وی با اشاره به اینکه همه مدل خودرو برای همه نوع تقاضا باید در بازار وجود داشته باشد اظهار داشت: این بازار باید یک بازار رقابتی باشد تا مردم از رقابت قیمتی و تنوعی بین خودروی داخلی و خارجی بهره مند شوند.
سخنگوی انجمن واردکنندگان خودرو اشاره کرد: چرا مسئولان باید ۶۸۰ بنگاه و یا کمپانی با ظرفیت ایجاد ۱۴ هزار اشتغال را ناگهان تعطیل کنند آیا به جز ممنوعیت واردات، هیچ راه دیگری برای مدیریت این بازار نبود!؟
دادفر اظهار داشت: ما با نمایندگان مجلس و کارشناسان صنعت خودرو نشست های زیادی داشتیم اما موضوع این است که ما خودروی با کیفیت خارجی را حق مردم می دانیم اما برخی دوستان این را فقط نوعی لطف می دانند و همین تفاوت دیدگاه موجب می شود هر وقت دلشان بخواهد واردات را ممنوع کنند یا قیمت ها را بالا برند.
وی در مصاحبه با رادیو گفت و گو، درباره میزان واردات خودرو و آثار آن بر کیفیت و تعداد تولید خودروی داخلی اظهارکرد: هیچ رابطه علمی بین واردات خودرو و کیفیت خودروی تولید داخل وجود ندارد اما می توان این را اظهار داشت که با واردات خودرو، مشتری حق انتخاب پیدا می کند.
سخنگوی انجمن واردکنندگان خودرو از دخالت های دولت در حد تشخیص و ترجیح بدون نگاه به بازار انتقاد نمود و اظهار داشت: اگر بازار را با استفاده از اهرم های کنترلی متعادل نماییم این تب و تاب بازار هم تمام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه وظیفه شورای رقابت، قیمت گذاری نیست تاکید کرد: این شورا باید برای بر هم زدن انحصار نظارت کند.
دادفر اشاره کرد: این تفکر اشتباه است که اگر واردات نباشد تولید رشد می کند و سلطان خودرو ایجاد نمی شود؛ این حق مردم است که بهترین خودرو را استفاده کنند.
منبع:

1399/12/26
20:33:24
0.0 / 5
664
تگهای خبر: تولید , صنعت , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها